Obsaď řadu s Nájemníky - Tři otázky pro Irenu Vackovou

Již tři týdny zkoušíme bláznivou komedii Nájemníci. Již třetí pondělí dává týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM ve hře Obsaď řadu s Nájemníky šanci dvěma čtenářům, aby si "vysoutěžili" možnost vidět poslední (ostatní veřejnosti nepřístupnou) generální zkoušku ve čtvrtek 6. června. Již potřetí uveřejňujeme i my Tři otázky pro některého (některou) z účinkujících. Dnes odpovídá Irena Vacková.

Co se vám honilo hlavou při prvním čtení komedie Nájemníci?
Že je dobře, že se režie tohoto textu ujal Zdeněk Dušek. A že Jirka Hejcman konečně dostal příležitost předvést nám svou geniální paměť.

Prozradíte jakou postavu budete hrát?
Byla mi svěřena role slečny Cowperové, což je obávaná inspektorka sociálního úřadu. Takže počítám, že sympatie diváků budou ihned na mé straně. (smích)

Stalo se vám, že jste se zamotala někdy do vlastních lží natolik, že jste nevěděla, jak z toho ven? Mohla byste tu situaci v krátkosti popsat?
Od té doby co žiju s Mirkem Dušínem zásadně nelžu! (Manželem Ireny je David Vacke, představitel Mirka Dušína z Rychlých šípů – pozn. aut.) Snad jen tu a tam použiju milosrdnou, krátkou, nevinnou, strategickou, jednoduchou, nutnou, obrannou lež. Ale vedu si o tom pečlivě záznamy a grafy, takže o zamotání nemůže být řeč.