Obsaď řadu s Nájemníky - Tři otázky pro Jiřího Hejcmana

V soutěži Obsaď řadu s Nájemníky se dnes týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM ptá, v kterém roce autor Michael Cooney svou komedii napsal. Tři z čtenářů, kteří správně odpoví, získají vstupenku na uzavřenou divadelní zkoušku ve čtvrtek 6. června od 10.00 hodin. Ztřeštěná komedie Nájemníci vypráví o nezaměstnaném Eriku Swanovi, který přišel na vychytralý způsob, jak získat sociální dávky. Jednoho dne mu ale všechno přeroste přes hlavu... Titulní postavu Erika ztělesní Jiří Hejcman. Dnes Tři otázky pro něj...

Co se vám honilo hlavou při prvním čtení komedie Nájemníci?
Že se musím rozloučit se synem, políbit manželku a taky rychle zasadit strom. Protože v nejbližších dvou měsících budu zcela ponořen, polapen, pohlcen do této věru zamotané komedie - alespoň mně to tak při prvních zkouškách přišlo. I když je pravdou, že všichni ostatní se marně snažili předstírat, že je jim vše úplně jasné a na konci vědí, kdo je kdo.

Prozradíte, jakou postavu budete hrát?
Erika Swana, jenž neoprávněně čerpá nepřeberné množství sociálních dávek, v momentu kdy se rozhodne celou věc zastavit, neboť se mu celá věc začne značně vymykat z rukou, zazvoní u jeho dveří vrchní kontrolor ze sociálního úřadu a…

Stalo se vám, že jste se zamotal někdy do vlastních lží natolik, že jste nevěděl, jak z toho ven?
Párkrát se mi to v životě stalo a pokaždé jsem pak ale litoval, že jsem hned nekápl božskou. Je to pár let zpět, co jsme byli s jedním kolegou, nebudu jmenovat, vysláni našimi partnerkami pro pár vajec. Návrat do pěti minut. Davida Vaculíka ale honila mlsná, takže než jsme se nadáli (a protože byly prázdniny a my měli volno a byli jsme na dovolené), slovo dalo slovo a vínko dalo hruškovou. Zpět jsme sice dotančili na oběd, ale až následujícího dne. David se snažil předstírat (hlavně sám sobě), že jdeme včas, ale jelikož mu nebylo příliš rozumět a já lžím neholduji, vše se provalilo. Davidovi bylo špatně ještě dva dny a mně - čestnému - ještě asi týden. A to se říká, že ve víně je pravda!


A něco ze zákulisí příprav nové komedie

- Celí Nájemníci se budou odehrávat v bezprostřední blízkosti diváků. Díky tomu tak publikum uvidí sebemenší detaily a bude si moct na herce doslova sáhnout.

- Největší oříšek jsou pro herce dveře. Je jich pět, každé vedou jinam a každé skrývají jiné překvapení. Nejdůležitější je nepoplést je.

- Režisér Nájemníků Zdeněk Dušek je jedním z otců seriálu TV Nova Comeback. I díky tomu na herce klade velké komediální nároky.

- Do premiéry zbývá necelý měsíc, herci se musejí naučit 112 stran textu.

- Představitel hlavní role Jiří Hejcman se nezastaví. Z neuvěřitelných zápletek nakonec vyjde jako svůj vlastní strýček. Ale ani tím to neskončí…