I obtížný hmyz si zaslouží vlastní pohádku!

„Patřičně bláznivou pohádku“ Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu přiveze do Uherského Hradiště Naivní divadlo Liberec. A protože se jedná o opravdu povedený kus, hradišťské scéna ji do programu zařadila hned dvakrát v jeden den. Děti si mohou poznačit do kalendáře návštěvu divadla na neděli 29. listopadu.

„V divadelních představeních pro děti se to obvykle doslova hemží zvířecími postavami. Jenom v Naivním divadle mohli diváci v posledních letech na jevišti zahlédnout srnku, jelena, koně, velblouda, berana, hrocha, dále psy, kočky, lišky, velkou spoustu ryb a ještě více myší. Dokonce i na hada došlo. Ale teprve v roce 2016 získali svůj pohádkový prostor na jevišti i zvířátka, která jsou možná méně vidět, ale o to častěji se s nimi v životě potkáváme: komáři,“ láká na svou pohádku liberecké divadlo.

„A aby toho nebylo málo, objeví se na scéně i další zástupci hmyzu, jemuž lidstvo tak nepěkně říká obtížný: blechy, ovádi, klíšťata. Neboť i tito tvorové mají právo na svou pohádku pro děti,“ dodávají.

Pohádku napsal Vít Petřina a režíroval Tomáš Dvořák, krásnou výpravu vytvořil Marek Zákostelecký.