„Odebíral jsem i Mladého hlasatele,“ říká Petr Čagánek

Už podesáté uzavřou Rychlé šípy divadlení sezónu v popovickém Amfíku Bukovina. Dnes a zítra od 20.30 si s nimi budou moct diváci vychutnat jedinečnou atmosféru open air představení. Roli Jarky Metelky si jako vždy zahraje Petr Čagánek

V legendárních Rychlých šípech přebral roli Jarky Metelky po Miroslavu Zavičárovi před 12 lety. Rychlé šípy ale Petra Čagánka provázejí od dětství a těší se, že si je opět bude moct zahrát i na letní scéně v Amfíku Bukovina.

Petře, četl jste jako kluk Rychlé šípy?

No jasně, měl jsem komplet nastudované všechny komiksy. Jaroslava Foglara celkově mám moc rád a přečetl jsem od něj snad vše. A to ještě v době, kdy jsem ani netušil, že se ve Slováckém divadle budou Rychlé šípy dělat a že si v nich dokonce zahraju.

Co vás na komiksech Rychlých šípů tak uchvátilo?

Fascinovala mě na tom celkově ta úžasná barevnost. U nás tehdy vycházely komiksy spíše černobílé, ať už třeba od Saudka nebo v Ábíčku. A hlavně jsem to dostal a louskal tajně, protože Jaroslav Foglar nebyl v té době u nás ještě povolený. A ty knížky – Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří, to bylo teprve napínavé!

Takže se dá říct, že jste byl skutečně správný hoch.

Byl jsem junák i skaut. Dokonce jsem odebíral Mladého hlasatele hned od 90. roku, kdy začal zase vycházet. (smích)

Tu sbírku komiksů ještě máte?

Mám a pečlivě opatruji. Zrovna nedávno jsem ji půjčil synátorovi, ale jen pod podmínkou, že ji bude chránit jako oko v hlavě!

 

Pár posledních lístků na dnešní Rychlé šípy najdete tady.