Pavel Hromádka: Budu hrát Strýčka George

Minulý týden odstartoval týdeník Dobrý Den S Kurýrem čtenářskou soutěž s názvem Obsaď řadu s Nájemníky. Každé pondělí až do premiéry naší komedie Nájemníci v něm čtenáři najdou soutěžní otázku. Dva z nich, kteří budou nejblíže správné odpovědi, získají po dvou vstupenkách na uzavřenou divadelní zkoušku ve čtvrtek 6. června od 10.00 hodin, tedy ještě před premiérou i veřejnou generální zkouškou. Pavel Hromádka odpověděl na tři otázky týdeníku DDsK. Přečtěte si je i vy. Každé pondělí budou odpovídat i další z herců účinkujících ve vznikající komedii.

Co se vám honilo hlavou při prvním čtení komedie Nájemníci?
Za prvé - že už je to tady, už dostávám role strýčků a dědečků! Za druhé - že se mnou na jevišti budou kolegové dost nepěkně zacházet! Za třetí - honilo se mi hlavou, když jsem sledoval, jak se tam ty postavy v ději honí a nahánějí, střídají a přejmenovávají, kdo je vlastně kdo a jak si to zapamatujeme. (smích)

Prozradíte, jakou postavu budete hrát?
Budu hrát Strýčka George. Podle doby pobytu na scéně jde o největší roli! Ovšem ne podle počtu vět. A ačkoliv tam budu, většinu času nebudu vidět. A přesto na jevišti budu. Vlastně budu vidět. Ale přitom zase nebudu. Oblečená - neoblečená… Kdo to rozluští...?

Stalo se vám, že jste se zamotal někdy do vlastních lží natolik, že jste nevěděl, jak z toho ven?
Rád bych poskytl nějakou zajímavou originální odpověď, ale myslím, že to se mi nestalo. I když nevím, jestli moje odpověď je tak zcela pravdivá. Nějak nevím, jak z toho ven…