Pavel Hromádka: "Z návštěvy jarmarku se snažím udělat něco jako tradici"

Herec Pavel Hromádka si na vánoční zvyky až tolik nepotrpí. Nejkrásnější chvíle jsou pro něj ty strávené v rodinném kruhu. "Jestli máme rybu nebo řízek, je mi celkem jedno. Ryby nejím, kvůli kostem. Ale měli jsme jedny Vánoce mořskou rybu, nevím, co to bylo, a ta mi celkem chutnala. Mám rád zpívání. Ale doma se ke mně nikdo moc nepřipojí. Snad to zachrání osmiletý Vojta, který se na zpívání koled těší, dokonce si to přeje. Tak to jsem rád," směje se herec.

Dárky a nakupování Pavel Hromádka určitě o Vánocích na první místo nestaví, ale rád si se svými nejbližšími zajde na jarmark. Hlavně se chce vyhnout stresu a spěchu a svátky si užít v klidu, což by si letos opravdu přál.

"Dárky už mě taky moc neberou. Mně se nejvíc líbilo, když jsme jednu předvánoční sobotu šli celá rodina na jarmark, pochodili jsme si, něco dobrého na zub a k pití si dali a představte si, že to dopoledne jsme zároveň koupili snad všechny dárky. Ten s tím šli koupit pro toho, ostatní zas pro ty druhé. Z návštěvy jarmarku se snažím udělat něco jako tradici, každoroční rodinný zvyk, to ano. Jdeme, rozdělím peníze a každý si jen pro sebe dá, na co má chuť. Je to pěkné, dobré, jsme na vzduchu, někdy i potkáme někoho známého a jsme spolu. To mám na Vánocích nejradši. Když jsme spolu a v klidu," říká herec.

"To ostatní, kdyby nebylo, tak mi to ani nevadí. Na dárky, stromečky atd. atd. jsme ale už tak zvyklí a po generace si to vštěpujeme, že je těžké dítěti říct, že my to dělat nebudeme. Tak to taky děláme. Připadá mi to ale jako jakási civilizační droga, bez které se prostě nejsme schopni obejít. Uklízíme, nestíháme, s jazykem na vestě dospějeme do Štědrého dne, jsme plni kdovíjakými emocemi vyhnaných úsměvů a pak si řekneme jaké že to byly pěkné Vánoce. Asi už stárnu nebo co. Já bych radši klid. Krb, knížku, všichni spolu, povídat si a zazpívat."

(blš)