Pavel Hromádka se objeví v Ulici

Herec Slováckého divadla Pavel Hromádka se objeví ve známém seriálu TV Nova Ulice. Zkušený a dlouholetý člen slováckého souboru ztvární postavu otce anorektičky Marcely. "Bylo zajímavé, že mi z Ulice zavolali a sám jsem se tomu divil. Seriál totiž nesleduju, takže jsem ani nevěděl, kam svoji postavu zařadit. Ale když jsem se o tom bavil s lidmi ve svém okolí, byl jsem překvapený, kolik toho o mé postavě vědí a že ví určitě víc než já," říká s úsměvem sympatický herec, který se v minulosti objevil i v konkurenčním seriálu Ordinace v růžové zahradě.

"Hraju postavu otce Marcely, dívky, která trpí mentální anorexií. Je to typ autoritativního otce, pomocný dělník, který se příležitostně rád napije a vztáhne ruku i na manželku a dceru. Nelíbí se mu, že je Marcela sama v Praze a nesouhlasí ani s jejím studiem baletu, a tak se rozhodne pro dceru i její matku přijet, a významně tím zasáhne do děje," prozrazuje Hromádka a popisuje, jak si jako divadelník zvyklý na velká gesta na jevišti, poradil s hraním před kamerou.

"Před natáčením jsem si myslel, že se budu muset krotit, je totiž známo, že divadelní herci s hraním před kamerou občas mívají problém a režiséři vyžadují, aby takzvaně "ubrali", ale opak byl pravdou. Režisér Jakub Wehrenberg chtěl víc a víc, takže jsem se nemusel bát do hraní opřít. Mám i historku z natáčení, kdy v jedné scéně má moje postava kopat do dveří. Nejdřív se mi podařilo vykopnout dveře z pantů, tak režisér vymyslel, ať kopu jen do futer. No a při prvním pokusu jsem celé dveře vylomil. Štáb se tím ale bavil a všichni říkali, že konečně přišel pořádný chlap a něco se děje. Režisérovi se to taky líbilo a snad jsem mu jeho požadavek splnil. Natáčení mě bavilo, hlavně tou energií," směje se herec.