Pavel Majkus si zahrál ve filmu Havel

Překvapení zažili příznivci Slováckého divadla, kteří se zúčastnili oficiálního zahájení Letní filmové školy a následného promítání filmu Havel o prvním polistopadovém prezidentovi, nebo si na něj zašli do kina. V několika scénách se mihl i oblíbený herec Pavel Majkus.

„Dostal jsem se k tomu úplně jednoduše, doporučila mě kastingová agentura. Myslím, že jsem jim především seděl typově,“ říká Pavel Majkus a spolupráci s režisérem Slávkem Horákem, který pochází z Napajedel, si velmi pochvaluje.

„Zažil jsem hned jeden z prvních natáčecích dnů ve Vinohradském divadle, a ta konkrétní scéna byla poměrně náročná. Pan režisér byl velký kliďas, i když jsme vše pečlivě zkoušeli a několikrát vraceli. Bylo vidět, že chce maximálně vystihnout atmosféru,“ popisuje představitel logopeda Lionela Lounge z fenomenálního představení Slováckého divadla Králova řeč.

„Jsem moc rád, že jsem se takového projektu mohl zúčastnit, i když jsem se v něm opravdu jen mihnul v několika scénách,“ usmívá se Pavel Majkus. „Každopádně to byla moc milá zkušenost a odnáším si z ní příjemný pocit.“