Pavel Šupina namluvil rozhlasové pohádky pro Hajaju

Mladá herecká naděje Slováckého divadla Pavel Šupina debutoval v Českém rozhlase. Před pár dny načetl Pohádky z dědova akvária, a to rovnou pro slavný dětský cyklus Hajaja.

Pavel Šupina debutoval v Českém rozhlase

Ke krásné práci se dostal díky uměleckému šéfovi Slováckého divadla Lukáši Kopeckému, který pro Český rozhlas režíruje pravidelně.

„Když jsme spolu před třemi lety prvně spolupracovali, zmínil jsem se mu, že bych si něco rád zkusil. Řekl, že na mě bude myslet, a teď se myšlenka stala skutkem,“ prozrazuje Pavel.

Na JAMU sice Pavel absolvoval pravidelné hodiny dabingu, z praxe však měl jen pár menších, i když vydatných zkušeností a tahle byla zatím nejnáročnější. „Je to jiné než na jevišti. Nemám nic krom hlasu a musím do něj všechno obsáhnout. Nemám oči, výraz tváře, ruce... Jsem bez těla a bez gesta, kterým bych případně dokresloval jednání. Taky je potřeba si hlídat hlasitost a znělost hlasu, dech, výslovnost, důrazy. Když na to člověk není zvyklý a nemá to ochozené, je to poměrně náročné. Paradoxně jsem se u toho vyčerpal a zapotil víc než na jevišti,“ směje se herec.

Pohádky z dědova akvária jsou příběhem malého Jakuba, kterého rodiče dají na týden na hlídání dědovi Karáskovi. Ten má akvárium s různými druhy ryb a dalších vodních živočichů a také Maestra Bubla, malého potápěče, který do akvária vpouští bublinky pro okysličení vody. Ten je zároveň vypravěčem celého příběhu. „Maestro Bublo nám popisuje, s kým vším se Jakub během těch sedmi dní v akváriu seznámí a také jaká dobrodružství s nimi zažije. Pro mě to je velice čtivé a vtipné, jen je otázka, jestli jsem to také dokázal obsáhnout do hlasu a předat se vším, co si to zaslouží. To se ale pozná, až to projde dětskýma ušima,“ uzavírá Pavel Šupina.

Poprvé se tak stane 15. listopadu, kdy první díl Pohádek z dědova akvária odvysílá Český rozhlas Dvojka.