Pavel Šupina prodělal covid-19. „Byl jsem úplně hotový,“ říká mladý herec

Herec Slováckého divadla Pavel Šupina, který exceluje například v roli Števy v Její pastorkyni, v minulých týdnech prodělal koronavirus.

Pavel Šupina se zotavil z koronaviru a chystá se darovat krev

„Nejprve jsem měl příznaky jako u angíny. Dostal jsem antibiotika, která ale nezabírala. Následně jsem zjistil, že jsem byl ve styku s pozitivní osobou, takže jsem okamžitě kontaktoval divadlo a šel na testy,“ popisuje začátek nemoci.

„A pak začaly bolest od pat až po hlavu, měl jsem horečky a asi pět nocí nemohl ani spát. Byl jsem úplně hotový. Následně jsem ztratil asi na deset dnů chuť a čich ještě stále nemám úplně zpátky,“ dodává Pavel s tím, že další testy už měl negativní.

Z nepříjemné situace se ale snažil i tak vydoloval něco dobrého – nabídl se jako dárce krevní plazmy, která je pro léčbu tohoto onemocnění životně důležitá.

„Šel jsem sám z vlastní vůle, abych pomohl. Bohužel se ukázalo, že moje plazma k léčbě není vhodná,“ krčí rameny mladý herec. Plazmu lékaři odebírají pacientům, u kterých měla nemoc silnější průběh. To byl i případ Pavla, i když protilátek v jeho plazmě našli k další léčbě málo.

A i když nevyšlo dárcovství plazmy, stále se s pomocí nevzdává. „Chystám se jít v nejbližší době darovat alespoň krev, které je taky nedostatek,“ uzavírá Pavel Šupina.