Pavel Šupina se stal dárcem krve

V uplynulém roce se divadelní život obrátil vzhůru nohama. Přestože si herci nepřejí nic jiného, než zase vystoupit před své diváky, přinesla nečekaná situace i některá pozitiva. Například Pavel Šupina se stal dárcem krve.

Volnější režim dovolil Pavlu Šupinovi stát se dárcem krve

„Naposledy jsem byl darovat krev před čtyřmi lety v Brně, když jsem ještě studoval na JAMU. Když jsem se pak dostal do angažmá ve Slováckém divadle, už to bylo složitější, především z časových důvodů,“ říká mladý herec, který s kolegy před několika dny dozkoušel muzikál Jesus Christ Superstar.

„Většinou jsme v divadle v zápřahu šest dní v týdnu, hrajeme i zkoušíme. A když jdete darovat krev, měli byste pak zbytek dne odpočívat, jste z toho unavení. A já chci být k divadlu a kolegům fér. I když bych mohl říct – dnes jsem byl darovat krev, na zkoušku nepřijdu, tak to dělat nemůžu a nechci. Proto jsem si vytipoval dobu, kdy jsme kvůli karanténě neměli tolik povinností, a vydal jsem se krev darovat,“ vysvětluje Pavel.

Jde to i po covidu

Na podzim prodělal Pavel Šupina jako první v uherskohradišťském souboru onemocnění koronavirem. A ubezpečuje ostatní, kteří se v podobné situaci rozmýšlí, zda krev darovat, že to je možné.

„Rozdíl je v podstatě jen v registraci, musel jsem do formuláře uvést, že jsem onemocnění prodělal. Na samotný proces darování krve to vliv nemá,“ říká s tím, že jakmile to bude jen trochu možné, opět se vydá na hematologicko-transfuzní oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Mezi dárce krve se ze Slováckého divadla v posledních měsících zapsal například i Tomáš Šulaj. „Především ale existuje spousta lidí, kteří krev darují pravidelně, jen se o tom neví. Je skvělé, že si navzájem pomáháme,“ uzavírá Pavel Šupina.