Pavel Šupina a Tomáš Šulaj budou Dva úplně nazí muži

Slovácké divadlo začalo připravovat první novinku roku 2019, absurdní komedii francouzského dramatika Sébastiena Thiéryho Dva úplně nazí muži! Režie se ujal Lukáš Kopecký, který bude se Slováckým divadlem spolupracovat poprvé. V hlavních rolích se představí nováček souboru Pavel Šupina a Tomáš Šulaj.

"Je to v podstatě situační, nebo chcete-li absurdní komedie. V polovině hry dojde k obratu v žánrovém uchopení směrem k dramatu, ale jde mi o to, aby to pořád bylo vtipné," uvedl minulý týden na zahajovací zkoušce režisér Lukáš Kopecký, který je v současnosti kmenovým režisérem Českého rozhlasu Brno a spolupracuje s divadly po celé republice.

"Čím víc jsem text četl, nacházel jsem si k němu vnitřní klíč. Tématem hry je krize současného muže, ale v tragikomickém pojetí. Hra tematizuje a pracuje vědomě s klišé a nekorektním humorem a je v ní i rovina šovinismu," doplnil režisér.

Hra popisuje vtipnou zápletku, kdy se úspěšný pařížský právník a věrný manžel jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Posléze se děje zapojuje právníkova žena Catherine, která se náhle vrací domů, a také mladá žena lehkých mravů. Podaří se za této konstelace ubránit jejich pětadvacet let trvající manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé?

"Autor čtrnáct let staré hry Sébastien Thiéry byl původně hercem bez práce. Aby se jako herec uplatnil, začal psát – a stal se jedním z nejuváděnějších francouzských dramatiků. Ve svých hrách sice navazuje na tradice absurdního divadla, uplatňuje je ovšem v lehčích a výrazně komediálně laděných žánrech. Opakovaně se v nich vrací téma úspěšných lidí, kteří už nedovedou vnímat sebe samé. Nečekaná situace je však připraví o stereotyp a prověří až na dřeň," doplnila dramaturgyně novinky Markéta Špetíková.

Dva úplně nahé muže, které momentálně hraje také nové ostravské Divadlo Mír, uvede Slovácké divadlo v překladu Kateřiny Neveu. Hudbu složil Mario Buzzi a scénografie se ujala Veronika Watzková. Choreografii vytvoří Pavol Seriš, který v minulé sezóně se Slováckým divadlem pohybově spolupracoval na dramatu Karoliny Světlé Kříž u potoka.

Diváci se mohou těšit na herecký koncert Tomáše Šulaje a nováčka souboru Pavla Šupiny, Kláru Vojtkovou a Petru Staňkovou. Premiéra je naplánována na 12. leden 2019.