Pavlína Vašková se vdává, Jiří Hejcman se žení

Oba jsou miláčky publika, oba patří k nejobsazovanějším hercům, takže tvoří vlastně ideální pár. Herci Slováckého divadla Pavlína Vašková a Jiří Hejcman si 16. července řeknou své ANO!

Znají se od roku 2007, kdy se půvabná černovláska stala novou posilou slováckého souboru a okamžitě na sebe strhla pozornost publika, ale i divadelních kritiků. Stačil rok a mladý pár se do sebe zamiloval. „Oba jsme v té době byli nešťastní a i to nás spojilo. Teď už bez sebe neumíme být,“ přiznává pohledný Jiří Hejcman. „Po třech letech jsme si řekli, že nastal čas na svatbu,“ doplňuje jej Pavlína Vašková a přidává i romantickou vzpomínku na den, kdy ji ženami obdivovaný Jiří požádal o ruku. „Bylo to loni o prázdninách, přesně v den jeho narozenin a bylo to dojemné.“ Devětadvacetiletý herec se netají tím, že byl v tu chvíli velice nervózní. „Přece jen jsem to dělal poprvé v životě. A vím z divadla, jak na premiéře záleží,“ usmívá se.
Svatba se uskuteční 16. července ve východních Čechách, odkud Pavlína pochází a bude to zároveň v den třicátých narozenin ženicha. „Už sháním šaty, počítám hosty, v duchu nakupuju koláčky a organizuju celou hostinu, jen aby se na něco nezapomnělo,“ vyjmenovává Pavlína. „Samozřejmě, že pozveme kolegy z divadla, přátele, rodinu, bude to, doufám, velká věc,“ těší se na svatební den představitelka mnoha hlavních rolí a uvědomuje si, že tahle role bude ze všech největší.
Na svatbu se těší i herečtí kolegové. „Bude to doslova nájezd ze Slovácka, chystáme se snad všichni,“ potvrzuje herečka Jitka Josková. Jaký svatební dar kolegům spolu s ostatními herci věnuje, je ale zatím tajemstvím. „To samozřejmě prozradíme až po svatbě, stejně jako to, jak to novomanželům slušelo a vůbec, jak jsme se měli,“ dodává. Fotky, video a další informace o svatbě Pavlíny Vaškové a Jiřího Hejcmana přineseme i na divadelním Facebooku.

Pavlína a Jiří ve svých divadelních rolích: