Perfect Days jsou o naději, říkají tvůrci komedie, která má zítra premiéru

V komedii Perfect Days se kromě Terezy Novotné v hlavní roli představí ještě Irena Vacková, Pavel Šupina, David Vaculík, Josef Kubáník a Monika Maláčová jako host. Když přemýšleli nad tím, jaké je poselství inscenace, shodli se na jednom – je to hra o naději.

Kamarádi Brendan a Barbara aneb David Vaculík a Tereza Novotná

„Rozhodně to tak je. Vnímám ze hry jistotu, že v životě se nikdy věci nedějí tak, jak si je člověk namaluje. A tu naději vidím v tom, že i zdánlivě nedosažitelné věci mohou být řízením osudu nebo náhody najednou na dosah,“ říká Irena Vacková, která hraje Alici Inglisovou, kamarádku hlavní hrdinky Barbary.

„Ano, naděje hraje hlavní roli a žene hrdinku vpřed k jejímu vytouženému cíli,“ souhlasí Monika Maláčová, kterou diváci uvidí jako Sadie Kirkwoodovou, matku Barbary.

Své kolegyně doplňuje Josef Kubáník. Ten ztvární Davea Marshalla, bývalého manžela Barbary. „Podstatu naděje snad nejlépe vystihnul pan prezident Havel, když řekl: ‚Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.‘ A i o tom je naše komedie. U nás navíc s oním šťastným koncem.“

Trochu jiný pohled nabízí David Vaculík, který si zahraje Brendana, homosexuálního přítele hlavní hrdinky Barbary. „Upřímně, celé je to mnohem komplikovanější. Tato hra se tváří jako legrace. Ale je to dost hořká zábava. Přátelství tady dostává pořádně na frak, milostné vztahy jsou úplně pokroucené a závěrečný jakože happy and v podstatě žádným šťastným koncem není. Ale přesto je to vtipné a dost z toho mrazí, protože je to život. Naději si v tom každý bude muset najít sám,“ svěřuje se David Vaculík.

A co na to vše říká Tereza Novotná, tedy Barbara Marshallová? „O naději? Aha, to mě nenapadlo, já to hraji o ŽIVOTĚ.“

Premiéra komedie Perfect Days začíná zítra ve Slováckém divadle v 19 hodin. Vstupenky na zářijové a říjnové reprízy jsou už k dispozici v pokladně a na webu divadla.