Petr Čagánek má novou barvu vlasů – kvůli roli

Co všechno jsou herci ochotni udělat pro roli? Slavný Marlon Brando se kvůli své první roli nechal na měsíc připoutat na lůžko. Při natáčení Maratonce prosil Dustin Hoffman kolegy, aby jej topili, zatímco Robert De Niro se pro postavu v Zuřícím býkovi přejídal koblihami, aby přibral třicet kilo. Kvůli spokojenosti diváků obětoval pohodlí a zaběhnuté rituály i herec Slováckého divadla Petr Čagánek. Před časem zhubnul kvůli Jarkovi Metelkovi ve slavné komedii Rychlé šípy, nyní se rozhodl pro další pozoruhodný krok – pro hlavní roli v muzikálu Cikáni jdou do nebe si dobrovolně obarvil vlasy.

„Šlo o to, abych co nejvíc připomínal Cikána. Tedy abych měl černé vlasy i černé vousy. To druhé vždycky vyřešíme v maskérně. Ale představa, že bych si každé představení barvil vlasy a pak je zase myl, mě děsila. Tak jsem se rozhodl, že si je obarvím natrvalo,“ přiznává herec s tím, že podobné experimenty mu nejsou úplně blízké. „Museli jsme to dělat vícekrát. Po prvním barvení jsem vypadal jako nepovedený zrzek. Zatrnulo mi, jestli jsem se nerozhodl špatně. Pak to ale zabralo a hurá. Všichni mi říkají, že mi to sluší,“ usmívá se třiatřicetiletý herec, který se během přípravy nového muzikálu stačil oženit a zhubnout sedm kilo.
Nová image sympatického Petra Čagánka evidentně zabrala. Muzikál Cikáni jdou do nebe, kde hraje zloděje koní Zobara, se setkal s obrovským úspěchem. Diváci po představení pravidelně tleskají vestoje, o novince se pochvalně vyjadřují i divadelní kritikové a divadelníci se radují, že mají na repertoáru další hit. „Rozhodně té dřiny nelituji. Nevadí mi, že jsem byl celý dobitý ze zkoušení, nevadí mi ani ty obarvené vlasy, smířil jsem se i s tím, že jsem málem přišel o hlas. Stálo to za to,“ uzavírá Petr Čagánek.
A co si během zkoušení role cikánky Rady vytrpěla Pavlína Vašková? Sledujte naše stránky i v příštích dnech a dozvíte se to...