Petra Čagánka čekají české luhy a háje, Pavla Hromádku zoo

Divadelníkům právě dnes začínají prázdniny a těší se na několik týdnů zaslouženého volna. Vzhledem ke karanténě, která stále omezuje cestování po světě, však často museli své plány měnit na poslední chvíli.

Velké překvapení naplánovali pro své děti herec Petr Čagánek s manželkou. Představitel zámečníka Němečka v Deskovém statku hodlal rodinu odvézt do světa pohádek.

„Vzhledem k situaci nám vše, co jsme si naplánovali, padlo. Chtěli jsme syna a dceru vzít do Disneylandu v Paříži, protože jsme si říkali, že jsou to možná poslední prázdniny, kdy by je to bavilo. Taky jsme měli jet do Španělska,“ vypočítává.

„Teď se místo toho snažíme udávat děti na nejrůznější tábory a místo k moři pojedeme jen na výlety po republice. Letos to zkrátka budou české luhy a háje,“ usmívá se Petr Čagánek.

Pavel Hromádka je nejraději doma, syna do zoo ale vezme

Moře až za rok, letos příbuzní v Čechách, Karlštejn nebo Máchovo jezero. Takové jsou prozatímní letní plány Pavla Hromádky a jeho rodiny. „Když jsem se ptal nejmladšího syna Vojty, kam by se chtěl podívat, kromě vyjmenování dědy, babičky, tety a strejdy zmínil i Sněžku a jako každý rok i Zoo Lešná. Takže bych mu to rád splnil. A uvidíme, co nás osloví a kam se zatouláme,“ prozrazuje herec.

Přiznává ale, že když má volno, je rád doma a věnuje se práci okolo domu. „Rád se podívám na konci dne na to, co se mi podařilo. Anebo zajedu na kole někam se vykoupat, vyrazit na výlet, do letního kina, ale zase se vrátit domů. To je pro mě odpočinek. Cestovat někde na více dní je únavné, přestože člověk zažije mnoho zajímavého a pěkného. Být ve svém, to je pro mě asi ten nej odpočinek. No jo, ale abych viděl lidi, které mám rád, tak přece jen musím zvednout kotvy,“ usmívá se Pavel Hromádka.