Platonov se blíží...

Premiéra připravované novinky se rychle blíží. Režisér Břetislav Rychlík se po režii divácky úspěšné a oceňované hry Cena facky aneb Gottwaldovy boty po třech letech vrátil do Slováckého divadla, aby zde nastudoval dramatickou prvotinu Antona Pavloviče Čechova Platonov - Ztratil Hospodin trpělivost?, kterou za necelé dva týdny představí prvním divákům...

Pane režisére, proč jste si vybral zrovna tuto hru?
Já už jsem věku, kdy slovy nebožtíka a přítele, legendárního režiséra Divadla Husa na provázku Petera Scherhaufera, jen vyzobávám ve špajzu. Platonova dlouho nosím v hlavě a on se nedá dělat v divadle, kde není hlavní představitel. Tady je Tomáš Šulaj. A pak tak silný a sehraný soubor, že ty další těžké figury (pevně věřím) utáhne.

Můžete prozradit víc?
Já moc důležité umělecké řeči dopředu nevedu. Na to su už starý. Přeju si akorát, ať tomu našemu snažení drží diváci palce.

Jaký byste chtěl, aby byl uherskohradišťský Platonov?
To trochu souvisí s tou předchozí odpovědí. Já to nerad dopředu charakterizuju. Můžu napsat, že třeba chci, aby to byla nejednoduchá, komplikovaná duše. A už vidím, jak je to pitomá odpověď.


Premiéra je naplánována na sobotu 10. června od 19.00 hodin. Vstupenky na další reprízy můžete rezervovat ZDE...