Po pondělních jednáních je jasno: dalších deset let budeme hrát tam, kde dosud

V pondělí probíhala jednání mezi zástupci Města Uherské Hradiště jakožto zřizovatele Slováckého divadla a zástupci T. J. Sokol Uherské Hradiště jakožto majitele budovy, v níž Slovácké divadlo působí. Otázka další činnosti v prostorách patřících Sokolu je palčivou již delší čas. Dohoda, k níž obě strany došly, zaručuje další působení Slováckého divadla ve stávajících prostorách na příštích deset let. Při současné finanční realitě, která neumožňuje komfortnější řešení, je to skutečnost potěšující, protože nám přináší klid na další práci. Pondělnímu dění byl přítomný také štáb České televize, která v průběhu dne na programu ČT1 odvysílala (vícekrát) dvě reportáže. Více o nich dále… Zároveň si k tématu přečtěte článek na denik.cz. Najdete jej ZDE… Nyní k reportážím…

První, téměř sedmiminutový vstup redaktora Josefa Kvasničky, byl odvysílán ještě před zahájením zmíněných jednání. Upozorňuje na stísněné prostory, v nichž pracujeme. V jedné z šaten hovoří redaktor s ředitelem Igorem Stránským, poté projde úzkou chodbou a v další šatně pokračuje v rozhovoru se starostou Města Uherské Hradiště Květoslavem Tichavským. Titulky uvádí stručnou historii Slováckého divadla a střídány jsou záběry z našich inscenací současných i těch, které již na repertoáru nemáme, můžete si tak připomenout (kromě současné komedie Peklo v hotelu Westminster a dramatu Kočka na rozpálené plechové střeše) naši dramatizaci románu K. V. Raise Kalibův zločin, Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert Jana Drdy či Oskara a růžovou paní s Květou Fialovou.
V druhém, asi dvouminutovém vstupu mluví ředitel Igor Stránský o nevyhovujících skladovacích prostorech. V záběrech se podíváte do zákulisí, konkrétně na to, jak probíhá úklid po skončení komedie Nájemníci.
Na obě reportáže se můžete podívat TADY