Pohádkové dílničky: do divadla s lichými ponožkami!

Slovácké divadlo si připravilo dárek pro děti, které mezi svátky zavítají na pohádky Lichožrouti a Anička a bylinkové kouzlo. A to tvořivé workshopy, které budou následovat bezprostředně po představení.

Děti si v divadle vyrobí vlastní Lichožrouty

Ve čtvrtek 28. prosince by si neměly zapomenout do divadla vzít liché ponožky, ze kterých si vyrobí své vlastní lichožrouty. A aby měly pořádnou inspiraci, zastaví se za nimi lichožrout Ščur v podání Jakuba Zelinky, který jim při výrobě nových hraček bude pomáhat. Na závěr si se svými zbrusu novými lichožrouty zahrají krátké pohádkové příběhy.

V sobotu 30. prosince po muzikálu Anička a bylinkové kouzlo dojde na výrobu pohádkových bylinkových masek. Děti si mohou vymyslet i svou vlastní bylinku, které vdechnou úplně nové schopnosti. Na závěr proběhne bylinková módní přehlídka.

„Tyto workshopy jsou určeny pro děti a jejich rodiče, kteří přijdou na konkrétní pohádky mezi vánočními svátky. Takovou akci pořádáme poprvé, do budoucna bychom ale v podobných aktivitách, kdy budeme přibližovat divadlo všem našim příznivcům, určitě rádi pokračovali,“ prozrazuje divadelní lektorka Terezie Čermáková.

Lichožrouti (čtvrtek 28.12. v 15.00 hod.)

Gangsterku pro celou rodinu o tvorečcích, kteří se v lidských domácnostech živí ponožkami, uvádí Slovácké divadlo už téměř dva roky. Slovácké divadlo je jediné, které v Česku oblíbený příběh podle knihy Pavla Šruta hraje. „Ctíme původní knižní předlohu a vycházíme z ní, protože nás baví a inspiruje. Diváci ovšem ve Slováckém divadle mohou vidět originální verzi, napsanou exkluzivně pro uherskohradišťský soubor,“ říká režisér Lukáš Kopecký.

Anička a bylinkové kouzlo (sobota 30.12. v 15.00 hod.)

Co by se stalo, kdyby se na louce plné bylinek postavilo obchodní centrum? Podaří se malé Aničce změnit plány svého táty? A jakou roli v tom budou hrát samy bylinky, kouzla a písničky? Půvabný pohádkový muzikál napsali exkluzivně pro Slovácké divadlo Josef Fojta a Emanuel Míšek a díky velké oblibě u dětí i dospělých se na repertoáru drží už víc než pět let.