Pohádkový muzikál Anička a bylinkové kouzlo vstoupí na jeviště už příští neděli

Už příští neděli 11. listopadu uvede Slovácké divadlo ve světové premiéře pohádkový muzikál pro každého Anička a bylinkové kouzlo hudebně-textařského dua Josef Fojta a Emanuel Míšek. Režie pohádky se ujal Jakub Maceček

"Původní veršovaný pohádkový muzikál tvůrčí dvojice Josef Fojta a Emanuel Míšek je určen nejen pro děti, ale doslova pro každého. S kouzelnou mocí bylinek a rozkvetlé voňavé louky vtipně seznamuje posluchače napříč generacemi, za použití písniček rozličných hudebních žánrů. Muzikál je součástí širšího autorského projektu Bylinky, k němuž přináleží také právě vydávané album s názvem Bylinky – písničky z hrnečku, které spolu s dětmi z pěveckých sborů nazpívali herci Slováckého divadla," prozrazuje dramaturgyně pohádky Iva Šulajová.

Režisérem pohádkové inscenace je Jakub Maceček, který v minulosti přivedl na uherskohradišťské jeviště například divácky oblíbenou Knihu o hřbitově nebo pohádku Princezny a loupežníci aneb Zmatky kolem Katky. Výpravu vytvořila Eva Jiřikovská a choreografie se ujala Jitka Hlaváčová. Jako Anička se představí Klára Vojtková, v dalších rolích se diváci mohou těšit na Pavla Hromádku, Jitku Hlaváčovou, Jiřího Hejcmana, Pavlínu Hejcmanovou, Moniku Horkou, Pavla Majkuse a další.

Rozhovor o nové pohádce s jejich tvůrci Josefem Fojtou a Emanuelem Míškem si můžete přečíst v novém čísle divadelního dvouměsíčníku Časopis, který vychází ve středu 7. listopadu.