Pokladna v úterý otevřela pro veřejnost! Začal i prodej vstupenek na říjnové tituly mimo předplatné

Telefony v pokladně Slováckého divadla začaly v úterý od rána od 8.00 hodin zase vyzvánět, odpoledne od 15.00 mohli zájemci navštívit pokladnu osobně. (A třeba i zaplatit hotově vstupenky, které si o prázdninách rezervovali na našich webových stránkách – tato možnost existuje pouze do dalšího úterý.) V sekci E-VSTUPENKY můžete rezervovat a kupovat vstupenky kromě srpnových a zářijových už i na říjnová představení „mimo předplatné“. Poprvé od června se v říjnu budou moci diváci setkat například s muzikálem Cikáni jdou do nebe nebo se podívat na představení hostujícího Těšínského divadla – Báthoryčka, také v muzikálové formě. Všechny říjnové tituly, na něž lze od úterý 19. srpna koupit vstupenky, najdete v sekci PROGRAM.

Blíží se jak zahájení další divadelní sezóny, tak i první představení, kterými o sobě dá vědět. A to ještě na konci srpna. U Rychlých šípů si přijdou na své ve Slušovicích, na domovské scéně oslaví své 85. narozeniny Květa Fialová – v poslední srpnový večer - ještě stále jsou některá místa volná. Pozornost se bude upínat i na Malou scénu, kde se dočká své světové premiéry kabaret Fraška àla krab, v první školní den (veřejná generální zkouška se odehraje v neděli 31. 8. v prostoru Malé scény od 16.00 hodin). „Fraška“ chce osobitě navázat na tradici kabaretů Přemysla Ruta kdysi zde uváděných. Jde o původní text dramaturga Milana Šotka, autora a textaře autorského divadla Cabaret Calembour, napsaný přímo pro soubor Slováckého divadla. Režii má Martina Schlegelová, která prozrazuje: „Milan se přihlásil do rezidence (rezidenční program Centra současné dramatiky vyhlašovaný pražským Divadlem Letí, pozn.ed.), kterou divadlo vypsalo jako „kabaret nebo původní hru pro mladé publikum“. Poradil si s tím šalamounsky a napsal obojí. Je to tedy kabaretní večer, jak má být, s vtipnými skeči i s písničkami, zároveň se jím však vine komediální milostná linka mladého páru, který řeší problémy s láskou. Hudbu složil Přemysl Rut, Milan se hlásí k odkazu Semaforu, Divadla Járy Cimrmana a Studia Y. Zároveň je to text, který ale opravdu bere zřetel na původní zadání, to znamená, že se obrací k mladšímu publiku. Je to tedy myslím takové příjemné pokračování české divadelní tradice…“ V září nabízíme kromě premiéry ještě dvě příležitosti na Malou scénu na Frašku àla krab přijít, v říjnu pak další.
Velká scéna nabízí v září široký výběr inscenací a stále ještě i větší množství vstupenek ke koupení. S aktuální situací se seznamte v sekci E-VSTUPENKY. Dá se však předpokládat, že „prázdninový režim“ brzy pomine a vystřídá jej sháňka po volných sedadlech. Připravte se, brzy se s vašimi herečkami a herci setkáte osobně – ve Slováckém divadle!