"Povyk považuji za jednu z nejvtipnějších Shakespearových her," říká režisér Zdeněk Dušek

Novou komedii, klasiku Williama Shakespeara z roku 1599 Mnoho povyku pro nic má ve svém repertoáru Slovácké divadlo od konce ledna. Hru slavného alžbětince se souborem nastudoval režisér Zdeněk Dušek. "O výběru právě této Shakespearovy hry rozhodl především fakt, že má velký komediální potenciál. Slíbil jsem Slováckému divadlu komedii a chtěl jsem tento slib dodržet," řekl režisér.

Zdeněk Dušek patří mezi osvědčené režijní tváře Slováckého divadla a dosud zde nastudoval sedm inscenací. Jeho poslední režií na uherskohradišťských prknech bylo v loňském roce oceňované drama Henrika Ibsena Nepřítel lidu (Síla interpretace), na repertoáru je stále i oblíbená komedie Nájemníci. Mnoho povyku pro nic je již osmou Duškovou inscenací ve Slováckém divadle.

"Mně se na tom textu líbí základní dějový zvrat – nevěsta osočená ženichem z nevěry – a především fungování postav v příběhu. Uvažování většiny z nich projde opravdovými veletoči. U některých i několikanásobnými. ´Povyk´ považuji za jednu z nejvtipnějších Shakespearových her, která naprosto nekompromisně fandí životu ve všech jeho projevech," doplnil.

Rozhovor se Zdeňkem Duškem si můžete přečíst v novém lednovo-únorovém čísle dvouměsíčníku Časopis, který je k dispozici zdarma v redakci Dobrého dne nebo ve Slováckém divadle.