Pozvánka na komedii 1+2=6 (Jeden a dvě je šest)

Za tři týdny začne pokladna Slováckého divadla nabízet divákům opět své služby. Kdo využívá naše internetové stránky i pro online nákup vstupenek, nemusí na úterý 19. srpna čekat. Právě pro takové (ale nejen pro ně) chceme dnes vyzdvihnout z našeho současného repertoáru hru, kterou uvádíme již léta - komedii 1+2=6 (Jeden a dvě je šest). Hrajeme ji již osmý rok. V úterý 16. září také a vstupenek je zatím dostatek...

Přestože premiéru měla v květnu 2007, i dnes zůstává raritou. Tehdy šlo totiž o premiéru světovou! A slova „světová premiéra“ či „první světové uvedení“ nebo „hrajeme jako první na světě“ se pro ni hodí stále… Jde totiž o spojení dvou her věhlasného světově uznávaného autora  Raye Cooneyho s názvy 1+1=3 a 3+3=5, které na sebe (s odstupem 15 let) volně navazují. Zatímco první se na českých jevištích v minulosti s úspěchem poměrně často uváděla, druhá se u nás v roce 2007 vyskytla poprvé.
Hlavním představitelem obou her je obyčejný muž s obyčejným povoláním taxikáře, zato však s poněkud kuriózním pohledem na partnerství – má na dvou místech Londýna dvě manželky – toto téma rozvíjí hra 1+1=3, v našem provedení první polovina inscenace. Jednoho dne (po patnácti letech nerušeného života) se ale do hry vloží děti a internet – a o tom je hra 3+3=5, v našem provedení druhá půlka komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest). Autor Ray Cooney byl nápadem dramaturgyně Ivy Šulajové a režiséra Roberta Bellana potěšen. Dokonce se podivil, že to ještě nikoho na světě nenapadlo a dal k přepracování jeho dvou her Slováckému divadlu exkluzivní svolení.
Od té doby se kolotoč nedorozumění a infarktových situací v hlavní roli s vynikajícím Zdeňkem Trčálkem, v rolích ostatních se skvělými Jitkou Joskovou, Terezou Novotnou (Pavlínou Hejcmanovou), Josefem Kubáníkem, Andreou Nakládalovou, Davidem Vaculíkem a dalšími stal jednou z nejoblíbenějších inscenací v historii Slováckého divadla (nejvíce repríz po Rychlých šípech a muzikálu Donaha!). Stále jej máme na repertoáru. Nejbližší reprízu plánujeme na úterý 16. září od 19.00 hodin.
Roli Mary Brownové (jedna ze dvou manželek taxikáře Johna Browna) původně nazkoušela Tereza Novotná. V době její první mateřské dovolené ji zastoupila Pavlína Hejcmanová, Tereza se posléze do „své“ role vrátila. Od září se stejná situace zopakuje – Pavlína se z mateřské vrací, Tereza se na svou další chystá… Vstupenky na reprízu v září si rezervujte ZDE