Pražské hvězdy se na Moravu těší

"Strašně se těším, protože ten kraj miluju," netají se nadšením herečka Tatiana Vilhelmová, která se spolu s kolegou Jiřím Langmajerem představí divákům Slováckého divadla v dubnu v inscenaci Skleněný strop. Ta bude jednou z her, které už v příštím roce přiveze do Slováckého divadla pražské komorní Divadlo Ungelt

"Říká se dobrý k dobrému, a proto jsme se spojili s Divadlem Ungelt, které nám bude do Hradiště vozit jejich nejlepší inscenace. Jako vždycky myslíme především na naše předplatitele, kteří budou mít možnost lístky koupit jako první. Jde o exkluzivní spolupráci, na kterou jsme velmi pyšní," říká ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

Kromě zmíněné hry Skleněný strop uvidí uherskohradišťské publikum další tři inscenace. "Je mi líto, ale Uherské Hradiště neznám, tak se těším, že poznám aspoň divadlo," říká herec František Němec. Toho budou mít diváci možnost vidět s další hvězdou českého herectví Janou Štěpánkovou ve hře Pardál už na konci ledna. "V Uherském Hradišti jsem ještě nikdy nehrála, tak jsem zvědavá a samozřejmě se těším," dodává oblíbená česká herečka známá z řady filmů a seriálů Jana Štěpánková.

Právě zmiňovaná hra současného rakouského dramatika a herce Felixe Mitterera Pardál bude první inscenací, kterou uvidí exkluzivně návštěvníci a předplatitelé Slováckého divadla 27. ledna. Napínavou tragikomedii, v níž se skutečnost skládá do nečekaných a dojemných obrazců nesmrtelné lásky, nastudoval režisér Ladislav Smoček. Jeho hru Kosmické jaro mimochodem uvede v příštím roce v režii Michala Zetela i Slovácké divadlo. V inscenaci účinkují Jana Štěpánková, František Němec a Ondřej Novák.

Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit. Fascinující střet dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je všechno proti. To je hra Skleněný stropTatianou Vilhelmovou a Jiřím Langmajerem v režii Víta Vencla, kterou diváci zhlédnou v dubnu.

Kromě her Pardál a Skleněný strop se uherskohradišťské publikum může před prázdninami těšit na komedii Život podle Jonesových s Vandou Hybnerovou a chybět nebudou ani Deštivé dny s Davidem Švehlíkem a Richardem Krajčem, jenž za mimořádný výkon získal Cenu Thálie.

"Je pro nás ctí spolupracovat s tak vynikajícím divadlem, jakým je Slovácké divadlo a doufáme, že společných aktivit bude přibývat,“ uzavírá zakladatel a ředitel Ungeltu Milan Hein.