Předplatitelé přibývají, divadelníci chystají nové skupiny

Předplatitelů přibývá, každý den se hlásí noví zájemci – taková zpráva by loni divadelníky potěšila, ale znervóznila zároveň, protože nové předplatitele už nebylo kam dávat. Letos se všechno změnilo. „Loni jsme si mysleli, že už to nezvládneme, že už diváky nemáme kam posazovat, ale když letos vidíme, že v jiných divadlech se začínají potýkat s jejich nedostatkem, řekli jsme si, že by to bylo rouhání,“ přemýšlí ředitel Slováckého divadla Igor Stránský a dodává, že je s kolegy připraven vytvořit nové předplatitelské skupiny. „Například loni nově zřízená skupina je úplně plná a zájemců z řad seniorů přibývá. Tak vytvoříme skupinu další,“ dodává odhodlaně ředitel.

Možné je, že mnoho nových předplatitelů přivádí do hlediště zábavná hra, v níž divadelníci chtějí pokořit rekord a zdolat pomyslný nejvyšší vrchol, kterým jsou v horolezecké terminologii slavné osmitisícovky. „Když je horolezci slezou, jsou nejblíže hvězdám. Když my s diváky zdoláme naši divadelní osmitisícovku, která v tomto případě symbolizuje počet předplatitelů, také překonáme sami sebe a rovněž se naši diváci dotknou svých hereckých hvězd,“ vysvětluje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že pokud se to podaří, čeká diváky velká odměna. „Zatím ji prozradit nechci, bude to třešinka na dortu,“ usmívá se tajemně herec.
Divadelníci jsou každopádně připraveni uspokojit veškerý zájem diváků. Ti se už teď těší na českou klasiku Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert, ale také na komedii Hráči v nastudování miláčka publika Roberta Bellana, i na horor 39 stupňů inspirovaný slavným filmem Alfréda Hitchcocka a další překvapení. Každý zájemce o nové předplatné, který přijde do pokladny divadla, dostane zdarma katalog, v němž se dozví, co jej příští rok ve Slováckém divadle čeká a může si prohlédnout i desítky fotografií.