Premiéra nové pohádky Anička a bylinkové kouzlo: Tři otázky pro Kláru Vojtkovou

Anička a bylinkové kouzlo je zbrusu nová pohádka o malé holčičce, která objeví kouzelný svět bylinek a musí se postavit svému tátovi, aby zachránila bylinkám jejich louku. Aniččin táta se totiž na louce chystá stavět obchodní centrum. Autory pohádkového muzikálu jsou hudebník, skladatel, korepetitor a multiinstrumentalista Josef Fojta a textař a libretista Emanuel Míšek. Světová premiéra se uskuteční v neděli 11. listopadu. Aničku ztvární herečka Klára Vojtková.

Kláro, pomalu, ale jistě se blíží premiéra pohádky Anička a bylinkové kouzlo, kde hraješ Aničku a Heřmánek pravý. Jak bude fungovat to střídání postav, prozradíš víc?

V žádné pohádce by neměla chybět kouzla a v té naší taky chybět nesmí, to už sám titul nedovolí. A tak ono bylinkové čarování změní Aničku i jejího tatínka k nepoznání. Nepůjde však jen o jejich vzhled, všemocná příroda promění i jejich srdce.

Anička a bylinkové kouzlo je pohádkový muzikál a největší skupinu budou tvořit malí diváci. Baví tě hrát pro děti a cítíš nějaký rozdíl mezi hraním pro dětské a dospělé publikum?

Ve Slováckém divadle budu hrát v pohádce poprvé čili moc srovnávat nemůžu. Ale s dcerkou chodíme do divadla poměrně často, a tak znám reakce její i ostatních dětí z pozice diváka. A to miluju. Ráda sedám na balkoně a koukám nejen na jeviště, ale i na děti dole v sále. Baví mě to, dojímá mě to. Matyldě jsou skoro tři roky, je tedy „cílovkou“ tohoto kousku. Poprvé bude v hledišti a já na jevišti.  Nemůžu se dočkat, až budu „vyprávět“ pohádku takovým skoro čtyřem stovkám Matylek.

Pohádku režíruje Jakub Maceček. Jak se ti s ním spolupracovalo?

S Kubou je to vždy napínavé a tvořivé a takové rošťácké, všichni se vyblbneme jak malí. Navíc od naší poslední spolupráce (Cybercomics) se Kuba i většina mých kolegů, kteří v pohádce účinkují, změnili. Mají děti, a mají tak nové radosti i starosti. A tak i Kubův smysl pro humor získal nové dimenze. Děti a rodiče to nepochybně ocení.

(blš)