Přidáváme mimořádnou reprízu Večera na psích dostizích

Mimořádnou reprízu velmi černé "mužské" komedie Večer na psích dostizích uvedeme ve čtvrtek 2. listopadu v klubu Mír. Vstupenky jsou již k dispozici a rezervovat si je můžete zde.

Hru britského autora Matta Charmana, kterou uvádíme v rámci cyklu SLoffÁCKÉ DIVADLO ve známém uherskohradišťském klubu Mír, nastudoval se souborem ředitel divadla Michal Zetel. "Já jsem šťastný, že ten projekt vůbec vznikl. Kvůli organizačním problémům spojeným s rekonstrukcí sálu divadla jsme loni museli zrušit zkoušení jedné inscenace a zůstala mi stát podstatná část souboru. Navíc v unikátním téměř výhradně pánském složení a bylo třeba toho využít.  Klub Mír má krom toho mimořádnou atmosféru a s jeho majiteli se skvěle spolupracuje," uvedl Michal Zetel. "Těší mě, že v hledišti vídám i staré známé tváře pravidelných diváků ze Slováckého divadla. A to často i divačky, dámy v úctyhodném věku, které bych na Míru nečekal. A přesto přijdou a jsou tam s námi a přijímají tu poměrně vyhrocenou a leckdy i lehce vulgární komiku. To zkrátka umožňuje atmosféra rockového klubu, tady se to tak nějak smí," doplnil.

Hra zvítězila v roce 2004  v dramatické soutěži mezi sedmi sty texty a získala Verity Bargate Award. Slovácké divadlo ji v dubnu odehrálo v brněnském BuranTeatru, v květnu inscenace s velkým úspěchem reprezentovala divadlo na mezinárodním divadelním festivalu Setkání/Stretnutie ve Zlíně.

Večer na psích dostizích uvádíme v překladu Pavla Dominika v české premiéře.