Přípravy Platonova jsou v plném proudu

Zkoušení poslední inscenace před divadelními prázdninami s názvem Platonov - Ztratil Hospodin trpělivost? je ve své polovině. Novinku, jenž je prvotinou autora A.P. Čechova, s téměř celým hereckým souborem studuje Břetislav Rychlík“Léta jsem toužil tuto hru dělat. Není moc souborů v České republice, kde na sebe herci slyší, a které by Platonova zahrály. Bude to těžká práce, ale těším se na ni,” řekl na zahajovací zkoušce režisér...

O čem hra je?
Na panství Anny Petrovny Vojnicevové, mladé vdovy po generálovi, se sjíždí vybraná společnost. Je období letního slunovratu, horko, nuda a všude plno prázdného tlachání. Za tím vším ale něco musí být… "Platonov je hra neučesaná, divoká, ale je v ní cítit autorův pohled do lidských duší, to, co věděl o lidech a napsal tak, aby to bylo lidsky věrohodné. Obsahuje hodně vypjatých mezních situací, až se člověku dělá špatně, a pro herce je velkou výzvou. Kromě roviny zkrachovalé rodiny je důležité i téma neschopnosti a nemožnosti posunout se v životě dál, chovat se jako lidé a žít život,” doplnil režisér. 

 

V hlavní roli Anny Petrovny Vojnicevové se můžete těšit na Terezu Novotnou, která se od dubna vrátila po mateřské dovolené, titulní roli vesnického učitele Michaila Platonova pak ztvární Tomáš Šulaj. Premiéra je naplánována na sobotu 10. 6. 2017.