Publikum odměnilo "dva naháče" nadšeným potleskem

Nadšeným potleskem odměnilo v sobotu publikum novinku režiséra Lukáše Kopeckého, bravurní komedii Dva úplně nazí muži. Zaplněný sál sdílel s herci Tomášem Šulajem, Pavlem Šupinou, Klárou Vojtkovou a Petrou Staňkovou hodinu a půl smíchu a dobré nálady a inscenace má šanci stát se jedním z oblíbených kusů letošní sezóny. Hra současného francouzského dramatika Sébastiena Thiéryho je prvním titulem roku 2019 a odstartovala nové předplatné, které se letos ponese v duchu sloganu "Přijďte na kus!"

Hra Dva úplně nazí muži popisuje vtipnou zápletku, kdy se úspěšný pařížský právník a věrný manžel jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Posléze se děje zapojuje právníkova žena Catherine, která se náhle vrací domů, a také mladá žena lehkých mravů. Podaří se za této konstelace ubránit jejich pětadvacet let trvající manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé?

"Herci mě inspirují a spolupráce s nimi mě nesmírně baví.  V tomto ohledu jsem se vůbec nemusel rozmýšlet, zda přijmu nabídku ze Slováckého divadla. Hned jsem věděl, že se zdejšími herci chci spolupracovat," uvedl režisér Lukáš Kopecký.

V hlavních rolích se představili Tomáš Šulaj jako majitel advokátní kanceláře Kramer a nováček souboru Pavel Šupina, který hraje jeho podřízeného Priouxe. Kromě užasné ústřední dvojice, Tomáše Šulaje a Pavla Šupiny, se diváci mohli bavit také výkonem Kláry Vojtkové jako advokátovy manželky Catherine a Petry Staňkové, která skvěle ztvárnila mladou prostitutku.

"Miluju humor, patří k životu, nedovedu si bez legrace život představit. A je skvělé, že díky svému povolání tu legraci mohu předávat dál. V dnešní hektické době je třeba se odvázat, udělat si legraci z okolí, a hlavně sám ze sebe. A tak nějak doufám, že když s Pavlem dokážeme vlézt nazí do postele, a ještě před lidi, tak tím dokazujeme, že tu správnou „čurinu“ umíme udělat a třeba ji i předat dál," dodal herec Tomáš Šulaj.

Dva úplně nahé muže uvádí Slovácké divadlo v překladu Kateřiny Neveu. Hudbu složil Mario Buzzi a scénografie se ujala Veronika Watzková. Choreografii vytvořil Pavol Seriš, který v minulé sezóně se Slováckým divadlem pohybově spolupracoval na dramatu Karoliny Světlé Kříž u potoka. Dramaturgyní inscenace byla Markéta Špetíková

(blš)