Řada s Nájemníky obsazena – Premiéra v sobotu - Tři otázky pro Terezu Novotnou

Po několik pondělků jsme podobně jako týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM přinášeli informace, zajímavosti i odpovědi herců účinkujících v naší připravované komedii Nájemníci. Formou čtenářské soutěže Obsaď řadu s Nájemníky jsme společně s DOBRÝM DNEM každý týden umožnili dvěma soutěžícím zúčastnit se generální zkoušky (oficiálně ještě neveřejné) ve čtvrtek 6. června od 10.00 hodin. Premiéra je za dveřmi, zmíněná generálka také a tím pádem i konec soutěže. Zájem o Nájemníky je opravdu veliký, změnili jsme proto červnový plán a večer ve čtvrtek 27. června od 19.00 hodin přidali mimořádně jednu reprízu mimo předplatné. Vstupenky na ni si můžete zakoupit online ZDE anebo osobně v pokladně divadla či rezervovat telefonicky na čísle 572 554 455. Dnes Tři otázky pro představitelku Lindy (manželky Erica Swana – Jiří Hejcman) Terezu Novotnou

Co se vám honilo hlavou při prvním čtení komedie Nájemníci?
Snad že by se diváci stejně jako my mohli potěšit.

Prozradíte, jakou postavu budete hrát?
Jmenuje se Linda Swanová a je to manželka Erica Swana (Jirky Hejcmana) a ... Řekla bych, že "Linda" se nestačí divit.

Stalo se vám, že jste se zamotala někdy do vlastních lží natolik, že jste nevěděla, jak z toho ven? Mohla byste tu situaci v krátkosti popsat?
Ó, to ano. Například: bylo mi asi třináct a velice jsem toužila shlédnout v kině film S Madonnou v posteli (přístupné od 15 let). Doma jsem nahlásila film vhodný tak akorát pro můj věk, na špičky jsem si u kasy v kině stoupla, s otevřenou pusou jsem hleděla na svou tehdejší modlu...avšak starší sestra taky do kina zašla a doma se náležitě rozvyprávěla...


Nájemníci v číslech

7
– počet týdnů, během kterých herci komedii v čele s režisérem Zdeňkem Duškem studovali.

10
– tolik herců diváci uvidí, většina z nich si žánr vyzkoušela, když hrála v úspěšné komedii 1+2=6 (Jeden a dvě je šest).

1997
– rok, ve kterém autor Michael Cooney komedii Nájemníci napsal. Od té doby doslova obletěla svět.

9+1
– počet představení, která herci odehrají během prvních tří týdnů od premiéry. Drtivá většina sedadel je obsazených, ale přidali jsme ještě jedno mimořádné představení.

112
– tolik stran textu scénáře se herci naučili.