Ředitel divadla Michal Zetel hodnotí uplynulou sezónu: "Koncept se podařilo naplnit vrchovatě"

"Myslím, že se nám podařilo důstojně glosovat sté výročí založení Československa, ale zároveň stále myslet na to nejdůležitější – dobré divadlo," říká ředitel Slováckého divadla Michal Zetel o končící 72. sezóně. Více čtěte v následujícím rozhovoru.

Sezóna Kde domov tvůj? Slovácké divadlo! se pomalu chýlí ke konci. Jak ji hodnotíte?

Super. Já jsem velice spokojený. Myslím, že se nám podařilo důstojně glosovat sté výročí založení Československa, ale zároveň stále myslet na to nejdůležitější – dobré divadlo.

Celý rok byl zaměřený na blížící se 100. výročí vzniku republiky. Divadlo uvedlo originální titul KDY bude po válce nebo Tylovu Fidlovačku. Cítíte tuto volbu jako úspěšnou a myslíte, že se vám podařilo záměr naplnit?

Ještě bych zmínil inscenaci Přes ploty podle současné knihy Fedora Gála. Ta je velice důležitá v pohledu na samostatný vývoj obou republik po roce 1993. V kompletu KDY bude po válce, Fidlovačka a Přes ploty se, myslím, koncept podařilo naplnit vrchovatě. S „Ploty“ jsme vymetli kdejaký festival a Fidlovačka a KDY bude po válce jsou zase velice divácky oblíbené.

Příští rok se ponese v duchu sloganu "Přijďte na kus!". Na jaký kus se Vy sám nejvíc těšíte?

Upřímně? Já se z podstaty těším na všechny kusy. Na každém představení si najdu kus něčeho, za co by stálo do divadla vyrazit. A vlastně proto chodím rád do SD i do práce. Kdyby se ten den nestalo opravdu vůbec nic, potkáte tu vždycky někoho, s kým můžete dát kus řeči. A většinou i dává smysl. A pokud opravdu chcete jeden jmenovat, tak tenhle: DvaúplněnazímužiKosmickéjaroLesKocourkov-BrodChicagoPřeletnadkukaččímhnízdem. Na ten se opravdu těším.

Blanka Šmejdovcová