Režisér Lipus: Slovácké divadlo je místo, kde mi hluboko kotví srdce

"Slovácké divadlo je místo, kde mi hluboko kotví srdce. Byl jsem tady třikrát šťastný a jsem rád, že se nyní poprvé potkáváme na velmi klasickém textu," jsou slova, která na adresu Slováckého divadla pronesl režisér Radovan Lipus, který právě finišuje s přípravou novinky Falešné našeptávání. Premiéra se uskuteční už tuto sobotu 11. listopadu.

"Pan režisér je našim divákům moc dobře známý, stačí vzpomenout například oblíbenou inscenaci Pýcha a předsudek," řekl ředitel divadla Michal Zetel s tím, že to byl právě režisér Lipus, který prohlásil, že ve Slováckém divadle sídlí divadelní Bůh.

Radovan Lipus, který pohostinsky režíroval v mnoha českých a moravských divadlech a je rovněž spoluautorem a režisérem známého televizního cyklu Šumná města, se letos do Slováckého divadla vrátil počtvrté. V Uherském Hradišti dosud nastudoval inscenace Denní dům, noční dům, Křídlo a Pýcha a předsudek.

"Marivaux je autor, který mě bytostně zajímá. Text vypadá lehce, ale jen na první pohled. Pod povrchem je krutý a surový. Zobrazuje anatomii lidské duše a krutou manipulaci s city druhého. Láska je Marivauxovo velké téma a ve Falešném našeptávání vidíme manipulaci v přímém přenosu, kterou se autor baví," uvedl režisér.

V nové komedii se představí Tereza Novotná, Zdeněk Trčálek, Martin Vrtáček, Irena Vacková, David Vacke, Tomáš Šulaj, Tereza Hrabalová a Jiří Hejcman.

Scénu vytvořil David Bazika, kostýmy Eva Kotková. Hudbu složil Pavel Helebrand a dramaturgie se ujala Iva Šulajová.