Režisér Zdeněk Dušek ve Slováckém divadle

Zdeněk Dušek je divákům Slováckého divadla velmi známým režisérem. Poprvé se zde představil ihned po ukončení studia, když v roce 1993 režíroval Hru lásky a náhody, následovala například komedie Svačinka generálů, či slavný Skleněný zvěřinec. V současné době je už tři roky na reperoáru komedie Nájemníci, která se těší velké divácké oblibě a na konci března ji čeká sedmdesátá repríza. Už od prosince je však vyprodaná, což se téměř týká i květnového představení, a tak se v prodeji objevil také červnový termín (rezervace - viz. e-vstupenky).

Zdeněk Dušek však není jen „komediálním“ režisérem. Uherskohradišťští diváci dodnes vzpomínají na jeho ztvárnění proslulého dramatu Šest postav hledá autora, nebo psychologického Očištění, jež získalo Cenu Alfréda Radoka za nejlepší poprvé uvedenou českou hru.   
V tuto chvíli už se nemůžeme dočkat začátku dubna, kdy vám představíme hru Nepřítel lidu, kterou u nás režíruje právě zmiňovaný Zdeněk Dušek. Do hlavní role lázeňského lékaře Stockmanna obsadil Tomáše Šulaje, který je momentálně nominovaný i na Cenu Thálie. V dalších rolích se představí Kamila Zetelová, Pavel Hromádka, Jiří Hejcman, David Vaculík, Tereza Hrabalová, Vladimír Doskočil, David Macháček, Pavel Majkus a další. Premiéra je naplánována na sobotu 9. dubna od 19. hodin.