Režisér Zdeněk Zelenka vysekl poklonu muzikálu Chicago

Známý český režisér, scenárista a dramatik Zdeněk Zelenka usedl o víkendu v publiku Slováckého divadla. Autor pohádkových klenotů, jako je Nesmrtelná teta, Čarovné dědictví nebo Kouzla králů, navštívil představení muzikálu Chicago, který v Uherském Hradišti nastudovala režisérka Linda Keprtová. "Sám jsem dělal pět muzikálů a vím, co je za výkonem herců, tanečníků, zpěváků, zvukařů, choreografky, ale i členů orchestru neuvěřitelné práce. Poctivé práce! Nápadité! Mnohdy fyzicky vyčerpávající! Mohu směle říct, že si všichni účinkující ve svých rolích pod vedením paní režisérky Keprtové svoje našli, hercům role seděly, nebylo tedy divu, že je hráli s plným nasazením, a s velkou radostí! Jako divák, ale i jako kolega tleskám!," uvedl režisér.

Příběh dvou pro vraždu svých partnerů vězněných, souzených a posléze osvobozených kabaretních zpěvaček Roxie Hart a Velmy Kelly a bezskrupulózního advokáta Billyho Flynna, jehož jediným zájmem je solventnost jeho klientů, uvedlo Slovácké divadlo v premiéře 22. června 2019.

Chicago je nejdražším a nejnáročnějším projektem v celé historii Slováckého divadla, na jevišti účinkují téměř tři desítky herců, tanečníků a hudebníků a každé představení doprovází živá kapela.