Rok 2019 bude patřit novým i osvědčeným režisérským tvářím

Slovácké divadlo je známé i tím, že si pečlivě vybírá, s jakými režisérskými osobnostmi spolupracuje. A pokud se režisér osvědčí, spolupráce se stává pravidelnou, a i diváci už tak vědí, co od konkrétního jména mohou očekávat. Pravidelně se tak na uherskohradišťskou scénu vrací například režisér Zdeněk Dušek, Zoja Mikotová nebo bývalý ředitel divadla Igor Stránský. V letošním roce se divadlo rozhodlo trochu zariskovat a ke spolupráci oslovilo hned několik nových a v Uherském Hradišti neokoukaných tváří.

"Nejdříve se diváci seznámí s tvorbou brněnského režiséra Lukáše Kopeckého, který už 12. ledna přivede na jeviště Slováckého divadla brilantní komedii současného francouzského autora Sébastiena Thiéryho Dva úplně nazí muži. Novou režisérskou tváří bude i mladá a velmi úspěšná česká operní režisérka Linda Keprtová, která nastuduje slavný americký jazzový muzikál Chicago a slovenský rodák Roman Groszmann, který se ujme režie hořké komedie Alexandra Nikolajeviče Ostrovského Les. Pyšní jsme i na spolupráci s režisérem a filmovým tvůrcem Šimonem Cabanem, který se souborem letos připraví vlastní hru Kocourkov-Brod," upřesnil ředitel divadla Michal Zetel.

Kromě nových režisérů se ale diváci mohou těšit i na osvědčené tváře. Ředitel divadla Michal Zetel uvede už v únoru hru Ladislava Smočka Kosmické jaro a Igor Stránský nastuduje na konci sezóny slavné oscarové drama Přelet nad kukaččím hnízdem.

Kompletní informace o jednotlivých osobnostech, které letos budou se Slováckým divadlem spolupracovat, i o připravovaných titulech, naleznete v listopadovo-prosincovém čísle divadelního dvouměsíčníku Časopis zde.