Rozhovor: Anička Pospíchalová se vrací - spolu s Deníkem Anne Frankové

Už je to rok, kdy byl z repertoáru kvůli těhotenství hereček stažen jímavý příběh o židovské dívce Anne Frankové, jež popisuje poslední měsíce života v úkrytu před nacistickým běsněním. Nyní se však oceňovaná inscenace vrátila a spolu s ní (alespoň na chvíli) i jedna z hlavních představitelek - Anna Pospíchalová.

Aničko, jak se máš?
Mám se zcela a naprosto mateřsky. To s třemi dětmi ani jinak nejde. Tedy krásně.

Po roce se na scénu vrací dojemný Deník Anne Frankové a současně se do něj vracíš i ty. Jak jsi se těšila?
Těšila jsem se na první, druhý, třetí gong, hlášení o vypnutí mobilů Pavlíka Hromádky, zhasnutí v sále a první krok na jeviště… Na tento pocit jsem se těšila nesmírně.

Nestýskalo se ti po divadle?
Benjamínek má teprve pět měsíců, tedy skoro. Zatím na stýskání není pro samé kojení čas.

Kdo Benjamínka hlídal, když jsi byla na zkouškách?
Bylo to složité, nemáme tu ani jednu babičku, manžel hodně pracuje. Párkrát hlídala tajemnice divadla Marcelka Trčálková v tandemu s tím, kdo byl zrovna v okolí. Ale když hlídají lidé, které z divadla dobře znám, jsem klidná. Marcelka je vzorná maminka, tedy pro mě ideální au- pair.  Beny je pohodový človíček a zatím s tím nemá také žádný problém, hlavně když je máma včas „na kojení“. (smích)

Je ještě něco, co tě teď nebo v nejbližší době v souvislosti s divadlem čeká?
Ano, v prosinci odehraju poslední dvě představení muzikálu Donaha! Je téměř k neuvěření, že jsem ho nazkoušela jako svobodná, bezdětná a derniéru budu mít jako vdaná trojnásobná matka. Klobouk dolů, že to tak dlouho hrajeme. Diváci byli vždy naprosto skvělí! Radost pro ně hrát. Těším se zase! Vrátila jsem se také do představení Takový normální debil v divadle Pecka. Dále pak ve spolupráci se Slováckým komorním orchestrem odehrajeme s dcerou Emilkou výchovné koncerty s Večerníčky a nazkouším nový program pro děti Před pikolou za pikolou.

Vzpomínáš si, s jakými pocity jsi odcházela z divadla na mateřskou dovolenou? A které představení bylo tím posledním před odchodem?
Odcházela jsem s pocity neuvěřitelně obrovského břicha. Připadalo mi, že je největší, jaké jsem měla. Jinak moje těhotenství byly vždy jakoby naopak. Začátek velmi těžký, konec navzdory zvětšenému objemu velmi krásný až euforický! Poslední, co jsem odehrála, bylo představení Táta na Malé scéně, které mi moc přirostlo k srdci, a v den porodu jsem ještě stihla zhlédnout dopolední představení Vojnarky. Oboje byl krásný zážitek!

Na co se v nejbližší době těšíš?
Já se těším jen na to, že se třeba někdy ještě vyspím. Noci jsou náročné, protože je hlad. (smích) Těším se nesmírně na to a z toho, že nás bude letos pod stromečkem zase o jednoho víc, těším se každý den na to, že Emilka a Maty přijdou ze školy a večer pak Jirka a jsme zase všichni pohromadě. Moc se těším na hory, pokud se nám podaří někam letos vyjet. Těším se každou středu s Benjaminkem do sauny pro miminka. Těším se na jaro.

Vstupenky na nejbližší reprízy Deníku Anne Frankové můžete zakoupit ZDE...