Rychlé šípy čeká turné

Nejenom kapely a slavní zpěváci vyrážejí na turné za svými diváky. Série představení čeká i nejúspěšnější uherskohradsišťskou komedii Rychlé šípy. “Dostali jsme tolik nabídek, že vznikla několikadenní šňůra,” říká manažerka divadla Jitka Honsová a ukazuje mapu.

“Minulou středu jsme byli v Ostravě, ale šlo jen o takovou cestovní ochutnávku. To hlavní přijde na konci léta. Poslední srpnovou sobotu jedeme do Velkých Karlovic a v první polovině září pak Pardubice, Nymburk, Hlinsko, Dvůr Králové nad Labem,” vypočítává manažerka a přiznává, že Rychlé šípy zažívají opětovný boom. “Je to asi tím, že nám už odrostli diváci a teď kouzlo Rychlých šípů objevují i jejich děti,” domnívá se představitel Rychlonožky Tomáš Šulaj a připomíná, že Rychlé šípy už herci hráli na hradě, ve sportovní hale, v Národním divadle a brzy vystoupí i v cirkusové manéži.

Stane se tak 27. srpna, kdy se herci v rolích komiksových sympaťáků předvedou v rámci festivalu Týden kultury na Valašsku v Resortu Valachy.

Komedie měla premiéru v režii Roberta Bellana v roce 2000, do dnešního dne má za sebou téměř 450 repríz, vidělo ji přes 100.000 diváků. Nyní herce čeká trojice představení v Popovicích, hrát se bude na konci srpna i ve Starém Městě, na domácím jevišti ji herci zahrají zase na konci září. Většina lístků je už ale vyprodaná.