Rychlé šípy s číslovkou 480

Neuvěřitelnou 480. reprízu dnes slaví legendární komedie Slováckého divadla Rychlé šípy. Klasiku Jaroslava Foglara, která je v repertoáru divadla sedmnáct let a vidělo ji přes sto tisíc diváků, nastudoval v Uherském Hradišti režisér Robert Bellan.

"Inscenace sice prochází za ty roky nějakým vývojem, ale snažíme se udržovat určitou hranici vkusu a profesionality, aby to nesklouzlo k nějakému prvoplánovému samoexhibování jedinců. Pomáhá s tím hlavně Mirek Dušín. Tedy jeho představitel David Vacke, který je stejně „dušínovsky“ spravedlivý, nekompromisní a poctivý i v civilu a jakožto umělecký dozor drží chlapce pěkně zkrátka. Ale aby hercům z toho množství repríz „nehráblo“ přece jen určité procento legrácek mají povolené. Například Tomáš Šulaj se „přirozeně“ odbourává už víc jak 450krát na stejném místě a lidi se tomu pořád smějí. A já nakonec taky," uvedl režisér Robert Bellan pro portál Scéna.cz.

Rychlé šípy se staly okamžitě po premiéře jednou z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla poslední doby. Není divu, vidět na vlastní oči Mirka Dušína i se svými věrnými přáteli stejně jako zrádné Bratrstvo kočičí pracky se stalo lákadlem nejen na domovské scéně Slováckého divadla, ale i mimo ni.