Rychlé šípy po karanténě vítalo plné hlediště!

Do posledního místa zaplněné hlediště Slováckého divadla přivítalo v úterý 26. května po dvouměsíční pauze herce z legendárních Rychlých šípů. Divadlo tím ale neporušilo z žádné z vládních nařízení o ochraně zdraví. Část diváků totiž byla papírová.

„Vymysleli jsme to jako překvapení pro herce. Smyslem bylo navodit atmosféru plného sálu, protože není nic smutnějšího než poloprázdné hlediště. Do něj jsme mohli doopravdy usadit jen 128 lidí, poprosili jsme tedy předplatitele, aby nám alespoň poslali místo sebe svoje fotky. Sešly se nám jich necelé dvě stovky včetně tří sympatických pejsků,“ prozradila Monika Kalinová z marketingového oddělení Slováckého divadla.

„Chcete říct že ‚uvidím‘ 3x po sobě Rychlé šípy? To by mě nikdy nenapadlo, že se mi tak poštěstí,“ reagovala jedna z „papírových“ divaček, Hanka Kocábová.

„Jsme s manželem stálí diváci a už od roku 1967 nám herci Slováckého divadla přináší do života radost a potěšení. Přejeme všem hercům a celému personálu dobré zdraví a pohodu. Už se moc těšíme, až budeme moci zase  našim hercům za jejich výkony tleskat ve stoje,“ připsali k zaslaným fotkám vzkaz manželé Oldřich a Mája Kulheimovi.

Kdo se (ne)zúčastnil Rychlých šípů?

Mezi diváky na fotkách nechyběli například muzikant Jiří Pavlica, režisér Zdeněk Dušek, hudební skladatel Josef Fojta, starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha, místostarosta Ivo Frolec nebo ředitel Městských kin Josef Korvas. „Přišly i fotky celých rodin. A padaly dotazy, zda mohou sedět vedle sebe,“ dodala s úsměvem Monika Kalinová.

„Pro mě to bylo překvapení, vůbec jsem netušil, že se něco takového chystá. Bylo to super a alespoň chvilkama to opravdu dělalo dojem, že hlediště je zaplněné,“ zhodnotil nápad svých kolegů představitel Rychlonožky Tomáš Šulaj.