Rychlé šípy řádily v pivovaru

Herci Slováckého divadla navštívili v půlce září hned několik měst v Čechách, kde odehráli další reprízy komedie Rychlé šípy “Na takovém turné jsme ještě nebyli, připadali jsme si jako zpěvačka Adele, jen s tím rozdílem, že ona létá osobním letadlem a my Karosou a ona by v Nymburku asi nezpívala a my jsme si představení tam užili,” směje se představitel Jindry Hojera David Vaculík.

Právě Nymburk si divadelníky získal ve chvíli, kdy navštívili tamní Postřižinský pivovar, kde v mládí žil a o kterém psal Bohumil Hrabal. “Viděli jsme výrobu piva od samého začátku až k očekávanému finále, kdy nám pan sládek natočil zlatavý mok do velkých džbánů,” vzpomíná herec Vaculík a připomíná, že díky neustálým otázkám a věčnému smíchu se exkurze protáhla téměř o půl hodiny. Herci si ale sládka, podle kterého byli nejbláznivějšími hosty poslední doby, získali natolik, že je večer s manželkou navštívil i na představení.

Kromě návštěvy pivovaru si divadelníci užili i představení v Pardubicích, kam je přijel pozdravit dvaadevadesátiletý Jindra Hojer, podle kterého Jaroslav Foglar pojmenoval jednoho z pětice Rychlých šípů. “Nemohl jsem se vás dočkat, nemohl jsem se dočkat svého dětství,” pozdravil se s herci a slíbil, že v prosinci přijede do Hradiště na 450. reprízu úspěšné komedie.