Rychlé šípy si poprvé zahrají na Kolejním nádvoří

Slovácké divadlo opět zakončí divadelní sezónu legendární komedií Rychlé šípy. Speciální a poslední předprázdninové představení se letos uskuteční na Kolejním nádvoří v Uherském Hradišti. Akce je součástí Slováckého léta a proběhne v neděli 30. června. Vstupenky k dispozici zde

„Na Kolejním nádvoří budeme hrát poprvé a těšíme se. Samozřejmě, že na diváky, ale protože půjde o poslední představení sezóny, tak hlavně na jeho atmosféru. Protože ta vidina několikatýdenního volna dělá na jevišti divy,“ říká mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

„Zcela upřímně, na poslední představení se těším již jen z toho důvodu, že je poslední. Na konci sezóny toho už má každý tak akorát, takže začátkem prázdnin asi nikdo nepohrdne,“ dodává herec David Vacke.

Komedii se souborem nastudoval režisér Robert Bellan a na repertoáru Slováckého divadla je už devatenáctým rokem. Premiéra se uskutečnila 9. října 2000. V listopadu Rychlé šípy oslaví neuvěřitelnou 500. reprízu a inscenaci vidělo více než sto tisíc diváků. Zdá se, že herce i přes tato neuvěřitelná čísla hraní stále baví.

„Nejvíce mě baví, že to stále baví diváky! A když to baví diváky, baví to i nás. Je příjemné být součástí něčeho výjimečného,“ dodává další z protagonistů komedie Martin Vrtáček.

(blš)