Rychlé šípy slaví 500. reprízu! Divadelníci očekávají příjezd 95letého Jindry Hojera

"Přijedu!" Před deseti dny nám zatelefonoval pětadevadesátiletý Jindra Hojer, že na 500. reprízu Rychlých šípů dorazí. "Už nechodím, pořádně neslyším, ale žiju. Žiju proto, abych Rychlé šípy ještě naposledy viděl." Legendární inscenace Slováckého divadla inspirovaná neméně slavným komiksem Jaroslava Foglara oslaví dnes večer neuvěřitelnou 500. reprízu. Premiéra se konala před 19 lety 9. října 2000 a jeden z nejúspěšnějších kusů v historii divadla se souborem nastudoval režisér Robert Bellan.

"Dnes proběhne speciální představení i s přídavkem, který bude překvapením. Chystá se dražba trička vydaného k 500. repríze, přijede 95letý Jindra Hojer a účast potvrdili i někteří herci, kteří komedií za téměř dvacet let prošli. Bude toho ale mnohem víc, jen to nechceme prozrazovat. Diváci to zjistí už večer," usmívá se jeden z protagonistů komedie, tiskový mluvčí a herec Josef Kubáník.

Jindřich Hojer opravdu navštěvoval Foglarův skautský oddíl, a to po něm Jaroslav Foglar pojmenoval jednoho z členů Rychlých šípů. Poprvé do Slováckého divadla zavítal na jubilejní stou reprízu.

"Díky panu Hojerovi, který je mimochodem ve svých pětadevadesáti letech stále velmi vitální a například vymýšlí i hlavolamy, jsme se pomyslně dostali až do Senátu. Představil nás totiž jedné paní senátorce, která byla tak nadšená, že se na nás přijela podívat, když jsme hráli na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích," uzavírá Josef Kubáník.

Připomeňte si spolu s námi 200. a 400. reprízu Rychlých šípů. Fotil Miroslav Potyka.

https://www.slovackedivadlo.cz/fotogalerie/rychle-sipy-200-repriza-2005-foto-miroslav-potyka

https://www.slovackedivadlo.cz/fotogalerie/rychle-sipy-400-repriza-foto-miroslav-potyka