Rychlé šípy vyrazí na Valašsko

Jedna z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla, nestárnoucí a oblíbené Rychlé šípy, opět vyrazí do světa. Tuto neděli 27. srpna se představí návštěvníkům Týdne kultury na Valašsku ve Velkých Karlovicích.

„Těší nás, že patříme mezi divadla, na která se při pořádání festivalů pravidelně myslí. Máme co nabídnout a kvalita inscenací je vyšší a vyšší,“ říká ředitel divadla Michal Zetel a připomíná, že z výtěžku Rychlých šípů ve Velkých Karlovicích organizátoři podpoří 9letého Tomáše Koňaříka, který trpí svalovou dystrofií a mobilní hospic Strom života z Nového Jičína.

Rychlé šípy se hrají už přes sedmnáct let a za tu dobu pouze dva herci odehráli všechny reprízy, a to Josef Kubáník a David Vacke. „Tohle se opravdu nepodaří každému herci hrát jednu inscenaci tak dlouho. Je zajímavé pozorovat, co se stalo v životě za těch sedmnáct let, kolik jiných rolí jsme odehráli, a Rychlé šípy jsou pořád tady,“ přemítá představitel Dlouhého Bidla Josef Kubáník. A přidává se i Mirek Dušín, David Vacke. „Je to pro mě výjimečná role a žádná jiná se jí délkou hraní ani nepřibližuje. Mirek Dušín mě pořád baví. Že jsme s Jožkou v inscenaci od začátku už ani nevnímám, ale cením si toho, že za těch sedmnáct let došlo k tak málo změnám v obsazení, až na pár záskoků. Je to důležité v kompaktnosti a výdrži inscenace.“ „Taky nikdo nebyl ženatý a neměl děti,” doplňuje představitel Jindry Hojera, herec David Vaculík.

Za sedmnáct let přibylo do „rodiny“ Slováckého divadla u herců z Rychlých šípů třináct dětí. Obdivuhodný je i fakt, že si herci už sedmnáct let udržují kondici a stále se dokážou převtělit do chlapeckých rolí. „Pořád se nám to daří zvládat, ovšem stále častěji se musíme domlouvat na různých drobných úlevách, protože tu a tam někoho bolí záda, kotník nebo koleno. Holt, hrát si ve čtyřiceti na patnáctiletého je o něco komplikovanější, než když nám bylo něco přes dvacet. Takže bych nám ve vší vážnosti do budoucna popřál dostatek zdraví a ohebnosti, aby těch ústupků bylo co nejméně,“ dodává s úsměvem David Vacke.

Představení začíná ve 14 hodin v cirkusovém šapitó na parkovišti u Ski areálu Razula pod Spa hotelem Lanterna. Poslední volné vstupenky jsou stále k dispozici.

Více informací o akci a vstupenkách naleznete na stránkách www.valachy.cz.