Schyluje se ke Kalibově zločinu

Zatím se o novince režiséra J. A. Pitínského jen šeptá. Kalibův zločin vypráví silný příběh muže, jehož nerovný – a ze strany o mnoho let mladší nevěsty i vypočítavý – sňatek a následné intriky tchýně postupně dovedou až k tragickému konci. Je napínavým rodinným dramatem.a představí se v něm patnáctka uherskohradišťských herců. Nechybí mezi nimi ani Jitka Josková. Jak se jí s jednou z největších režijních osobností J. A. Pitínským spolupracuje tentokrát?

Máte s režisérem Pitínským zajímavý vztah plný špičkování a vzájemného dobírání. Trvá to i během příprav Kalibova zločinu?
Jak to tak sleduji, tak mám pocit, že je to ještě horší, než dřív. Pan režisér si zkrátka nedá pokoj. Už jsem mu i naznačovala, ať se věnuje raději režii, ale asi bez toho nemůže být. (smích)

Když jste zkoušeli Lišku Bystroušku, chtěl po vás, ať vylezete na oponu. Připravil si pro vás podobný úkol i tentokrát.
Kdyby jen tohle! Zrovna minulý týden se mě ptal, jestli bych uměla vyskočit na stěnu a na chvíli se na ní zastavit. Ráda, opravdu ráda bych mu to splnila, ale předtím by on musel strávit zkoušku na hlavě a odrážet se ušima.

Je vidět, že ona pověstná přátelská atmosféra pořád funguje. Na co se my diváci můžeme těšit?
Především na strhující inscenaci, kde nebude nouze o překvapení, velké dějové zvraty a jak se tak dívám, jak krásně kolegové hrají, tak i o velké herecké výkony.

Jitka Josková jako Liška Bystrouška, dole Pavel Majkus (Kohout) - foto Miroslav Potyka