Se Slováckým divadlem spolupracuje fotograf Petr Kurečka

Očekávaná hra Slováckého divadla Oskar a růžová paní je už před premiérou ověnčená samými slavnými jmény. Ať jde o režisérku Mikotovou, držitele ceny Alfréda Radoka hudebního skladatele Davida Smečku, či Květu Fialovou v jedné z hlavních rolí. Před Vánoci k nim přibylo další jméno – fotograf Petr Kurečka. Právě on je autorem série snímků k připravované novince.

Třiatřicetiletý Petr Kurečka patří mezi českou fotografickou elitu. Je autorem portrétů mnoha slavných osobností. Před jeho objektivem stály takové hvězdy jakými jsou Lucie Bílá, Viktor Preiss, Jiří Bartoška, Marta Kubišová a další. Není proto divu, že byl osloven i ke spolupráci se Slováckým divadlem. „Petr nám fotil snímky k Haroldovi a Maude. A protože jsme byli s výsledkem velice spokojení, dali jsme mu přečíst i hru Oskar a růžová paní a čekali, co na ni řekne,“ přibližuje představitel Oskara herec Josef Kubáník. „Byl z toho silného příběhu tak nadšený, že nás sám požádal, jestli by mohl udělat snímky i tentokrát,“ dodává Josef Kubáník.
„Chtěl jsem, aby fotky měly atmosféru celé hry. Aby v nich byl smutek, naděje, víra a láska,“ vysvětluje Petr Kurečka s tím, že určitě přijede i do Hradiště na představení. „Příběh malého Oskara mě dostal. Nedivím se, že je to pro Francouze jedna z pěti knih, které jim změnily život,“ dodává.
S herci se sešel ve svém pražském ateliéru, snímky byly hotovy za necelou hodinu. „Měl jsem jasnou představu, navíc Květa i Pepa jsou zkušení a před objektivem jako doma, takže s nimi moc práce nebylo,“ vzpomíná na prosincové fotografování Petr Kurečka. Výsledek uznávaného fotografa už teď mohou diváci vidět v ulicích ve formě plakátu, jehož výslednou podobu vytvořila Eva Jiřikovská.

Oskar a růžová paní, plakát - Eva Jiřikovská©2011, foto Petr Kurečka         Jeden ze série snímků pro plakát k inscenaci Harold a Maude - foto Petr Kurečka