Shirley Valentine bude v září!

Bravurní komedii Shirley Valentine v podání známé české herecké hvězdy Simony Stašové uvidí uherskohradišťští diváci až v září. Představení, které je beznadějně vyprodáno, se mělo původně uskutečnit v neděli 20. května ve Slováckém divadle. "Velmi nás tato situace mrzí, ale vzhledem k pracovním závazkům paní Stašové jsme byli nuceni přesunout termín představení až na neděli 9. září. Takže diváci o tuto vynikající komedii určitě nepřijdou, vstupenky zůstávají v platnosti," uvedla manažerka divadla Jitka Honsová.

Sama herečka poslala divákům a svým příznivcům v Uherském Hradišti dojemný vzkaz s omluvou. "Moc se všem divákům omlouvám, že představení je přesunuto až na 9. září. A řeknu vám pravdu, přece jenom jsem ve svých třiašedesáti letech přecenila své síly. Mám před premiérou v Praze a Shirley Valentine bych vám chtěla dát v té nejlepší kvalitě. Tak budu moc ráda, když přijdete v září. Možná se s vámi potkám i po představení," uvedla herečka.

Komedie o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willy Russella, jehož muzikál Pokrevní bratři obletěl celý svět a v repertoáru jej má i Slovácké divadlo, je určena nejen všem ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc je skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta. Sama se vyjádřila, že tahle hra je právě o tom, co touží říct teď v tuto chvíli. Nápomocen jí v tom byl brněnský režisér Zdeněk Kaloč.