Silvestr s komedií Bez roucha

Máte už plány na Silvestra? Pokud ne, můžete jej strávit ve společnosti herců Slováckého divadla! A jak jinak než vtipně a vesele, tentokrát s komedií Michaela Frayna Bez roucha. Vstupenky na speciální silvestrovské představení lze už od zítřka zakoupit v pokladně a na webových stránkách divadla.

Co se děje, když herec na jevišti musí nečekaně improvizovat, protože nepřišel kolega? Když z jeviště odejde špatnými dveřmi a místo talíře sardinek odnese telefon, který má za chvíli zazvonit? O tom vypráví jedna z nejlepších komedií z divadelního prostředí s názvem Bez roucha. Kde se hrála, tam sklízela ovace a dočkala se stovek repríz. Například v pražském Činoherním klubu ji v roce 1986 režíroval Jiří Menzel, jenž do hlavních rolí obsadil taková esa jako Jiřinu Jiráskovou, Petra Čepka, Libuši Šafránkovou, Jiřího Kodeta, Josefa Abrháma a další - zkrátka co jméno, to pojem. Výsledek? Herci ji milovali a diváci chodili stále dokola, skoro deset let. 

Ve Slováckém divadle se hra, ve které autor obrací optiku a ukazuje, co se při zkoušení divadelní inscenace děje za scénou, hraje už více než rok a půl a slováčtí herci se díky ní seznámili i s Libuší Šafránkovou. A teď uvažují o tom, že slavnou představitelku Popelky do Hradiště pozvou, takže není vyloučeno, že se na některé z posledních repríz herečka skutečně objeví.

Komedii, v níž není chvíle na oddech, ve Slováckém divadle režíroval Šimon Dominik. V hlavních rolích účinkují Irena Vacková, Josef Kubáník, Jiří Hejcman, David Vaculík, Tereza Hrabalová a další. Roli inspicientky Poppy, kterou vytvořila právě Libuše Šafránková, hraje Petra Staňková.

Speciální silvestrovské představení, které bude zároveň derniérou, proběhne v neděli 31. prosince od 18 hodin.