Šimon Caban začal ve Slováckém divadle připravovat autorskou hru Kocourkov-Brod

Autorskou hru nazvanou tajuplně Kocourkov-Brod začal v úterý 19. února ve Slováckém divadle připravovat režisér Šimon Caban. "Nazval jsem to komickou operou, kde není nikomu moc do zpěvu o věcech, kterým by bylo nekorektní se smát," řekl režisér. Premiéra je naplánována na 13. duben.

Přední český filmový a divadelní tvůrce bude se Slováckým divadlem spolupracovat poprvé a na spolupráci se těší. "S ředitelem divadla Michalem Zetelem se známe z brněnského Buranteatru. Vážím si nesmírně jeho rozhodnutí a mého pozvání sem, které ale určitě usnadnila jistota v opoře divácké obce uherskohradišťského divadla. Důvěra ve vedení, jeho vizi, svobodu autorského přístupu, kvalita hereckého ansámblu a důvěra v náročného diváka je základem," dodal Šimon Caban.

Satiru o tom, že společnost, kterou kritizujeme, tvoříme my sami, napsal Šimon Caban přímo pro uherskohradišťský soubor. "On ten text je totiž takový příběh, který se odehrává kdysi, kdesi, ale možná je současný a nedaleko od nás. A není tu jasné, kdo je dobrý, kdo zlý a vlastně teprve naší reakcí na tento děj a postavy v něm se ukazuje, kam která společnost ve svém uvažování a chování směřuje. A v tom vidím to důležité pro samotné představení v dnešní době, pro dnešní diváky," upřesnil režisér.

Ke spolupráci přizval Šimon Caban, který k inscenaci vytvořil i scénu, kostýmní výtvarnici Jitku Fleislebr, hudbu složil Darek Král, se kterým režisér a scénograf spolupracoval na inscenaci Sexmise v královéhradeckém Klicperově divadle. Dramaturgie se ujala Markéta Špetíková.

Z hereckých tváří se můžete těšit na Františka Maňáka, Kláru Vojtkovou, Davida Vaculíka, Pavla Hromádku, Irenu Vackovou, Davida Vackeho, Pavlínu Hejcmanovou, Kamilu Zetelovou, Jitku Hlaváčovou a další.