Slovácké divadlo Cenu Thálie nezískalo. „Smutní nejsme,“ říkají Jitka Hlaváčová a Tomáš Šulaj

V sobotu večer předávala Herecká asociace v online přenosu nejprestižnější české herecké ocenění, Ceny Thálie. Slovácké divadlo mělo rovnou dvě želízka v ohni, Jitku Hlaváčovou za roli Kostelničky v dramatu Její pastorkyňa režiséra Michala Zetela a Tomáš Šulaje, který se do nejužší nominace probojoval díky roli Billyho Flynna v muzikálu Chicago režisérky Lindy Keprtové.

Jitka Hlaváčová měla Cenu Thálie na dosah

Odborná komise nakonec Ceny Thálie přiřkla kolegům z jiných divadel.

„Být tak blízko a Cenu Thálie nezískat sice v první chvíli zamrzí, ale smutní nejsme. Skutečnou odměnou je pro nás každý večer potlesk našich nejlepších diváků, které ve Slováckém divadle máme. Všem ze srdce děkujeme, že nám drželi palce,“ shodují se Jitka Hlaváčová a Tomáš Šulaj.

Kromě Jitky a Tomáše, kteří se probojovali mezi tři nejlepší v kategoriích činohra a muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry, letos za Slovácké divadlo bodovala ještě Pavlína Hejcmanová. Té odborná komise Herecké asociace přiřkla širší nominaci mezi deset nejlepších muzikálových hereček za roli Velmy v muzikálu Chicago.

Slovácké divadlo je první regionální jednooborovou scénou, které se podařilo v jednom roce získat tři nominace na Ceny Thálie.