Slovácké divadlo má dvě nominace na cenu Thálie!

V Praze ve středu proběhla tisková konference Herecké asociace, kde byly vyhlášeny nominace na prestižní cenu Thálie. Slovácké divadlo se raduje hned dvakrát. Širší nominace v oboru muzikál patří Tomáši Šulajovi. Získal ji jako Buča v muzikálu Cikáni jdou do nebe a své želízko v ohni má uherskohradišťské divadlo i v činoherní kategorii. Do nejužšího výběru se probojovala Květa Fialová. O cennou sošku bude bojovat jako Maude z komedie Harold a Maude.

Tomáš Šulaj se v nominacích na Thálii objevuje téměř pravidelně. Divadelní odborníci jej obdivovali jako Jaga z Othella, Nicka Cartera z muzikálu Adéla ještě nevečeřela, ale také Jerryho v Donaha!. Tato postava nezaměstnaného oceláře, kterého tíživá situace přivede až k nazkoušení striptérského čísla, oblíbenému uherskohradišťskému herci vzácnou trofej nakonec i vynesla. I díky ní je muzikál Donaha! stále na repertoáru a pomalu se blíží ke sté repríze. Cikánský zloděj Buča se v Šulajově provedení na scéně Slováckého divadla objevuje od listopadu loňského roku. Muzikál Cikáni jdou do nebe se okamžitě po premiéře zařadil mezi nejoblíbenější uherskohradišťské tituly. Režisér Radek Balaš dokázal silný příběh lásky, vášně a nespoutanosti umocnit jímavými cikánskými písněmi ve výtečné interpretaci slováckých herců.
Legendární Květa Fialová sahá po váze z dílny Bořka Šípka poprvé. „Žiju nejkrásnější konec života. Miluji svého Harolda, miluji diváky a ještě mi za tu lásku, kterou dostávám chtějí dát cenu? Není to nádhera?“ usmívá se. Postavu svérázné hraběnky přivedl na scénu režisér Igor Stránský a splnil tak slavné herečce hned dvě přání. Tím prvním bylo, aby si postavu mohla zahrát ve svých osmdesáti letech, jak to předepsal autor, druhým přáním bylo obsazení Harolda. Květa Fialová požádala režiséra, aby jejího partnera na jevišti ztvárnil Josef Kubáník, jenž je zároveň i jejím životním přítelem. „Když pohlédnu Pepíčkovi na jevišti do těch jeho plachých očí, vidím v nich celý svůj život a celý zázrak lásky. Nic víc si už nepřeji,“ vyznává se herečka. I komedie Harold a Maude je velkým tahákem slovácké scény. Má za sebou téměř 50 repríz, vidělo ji necelých 17.000 diváků a další tisíce na ni netrpělivě čekají. O tom, zda Květa Fialová cenu dostane, se rozhodne na konci března v pražském Národním divadle.


Květa Fialová a Josef Kubáník
v komedii Harold a Maude,
foto Jan Karásek